Cyanogen, Google'a Rakip Oluyor | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Cyanogen, Google’a Rakip Oluyor

Ufuk Atılgan
tarafından 26 Mart 2015 Perşembe
Android ROM geliştiricisi Cyanogen, Google'a rakip olduğunu açık bir şekilde söyledi. Cyanogen ekibinin başında yer alan isimin Google ile ilgili değerlendirmeleri haberimizde yer alıyor.
 

Android cihazlar ile uyumlu olarak geliştirdiği sade ve partik kullanımlı ROM’lar ile tanınan Cyanogenmod ekibi geçtiğimiz aylarda ticari hayatını başlatmış ve Cyanogen işletim sistemini bizlere tanıtmıştı.

Cyanogen OS’un tanıtılmasından sonra Qualcomm ve Twitter gibi büyük isimlerden 80 milyon dolar yatırım alan Cyanogen herkesi şaşırtmayı başarmıştı.

Firmanın başında yer alan ünlü isim Kirt McMaster ise bu yatırımlardan sonra ilginç açıklamalar yapmaya başladı. Android altyapısını kullanarak ROM geliştiren Cyanogen ekibi artık Google’a rakip olduklarını açıkça belirtti.

Kirt McMaster, Android’i bağımsız bir platform haline getirmek istediklerini söyleyerek Google’ın hakimiyetini ortadan kaldırmak gibi bir hedefleri olduğunun altını çizdi. Cyanogen OS sahibi cihazların yaygınlaşması ile birlikte bu hedeflerini gerçekleştirebileceklerine inandıklarını söyleyen Kirt McMaster, işletim sistemlerinin OneDrive, Skype, Outlook, Cortana ve Bing gibi uygulamalar ile birlikte çalışacağını söyledi.

Cyanogen OS’u kullanacak olan büyük firmalar ile anlaşmalar da yaptıklarını belirten McMaster, Google’ın liderliğine gölge düşürmeye hazırlandıklarını söyleyerek sözlerini tamamladı.

 

 

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons