Google Arama Motoru Google Chrome | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Google Arama Motoru Google Chrome

tarafından 1 Eylül 2016 Perşembe

 

Google Arama Motoru Google Chrome

 

google-arama-motoru-google-chrome

Arama motorlarının ne görev yaptığına değinecek olursak eğer; insanların bilgisayarlarda istedikleri bir internet sayfasını ya da bu sayfadaki herhangi bir bilgiyi ya da belgeyi bunun dışında resim video ve benzeri birçok uygulamadan bilgi edinmek için girdikleri bir tarayıcı olarak adlandırılabilir. Arama motorları eskiden beri internetin daha da geliştirilmesi adına birçok yenilik alarak ortaya çıkmıştır. Eskiden beri kurulmuş olan ve işlerini internet ortamında yürüten şirketler vardır. Bu şirketlerden biriside hiç kuşkusuz Google olmaktadır. Google şirketlerin arasında en iyi internet etkileşimi sağlayan tarayıcı olmaktadır. Bilindiği üzere Amerika’nın Kaliforniya eyaletinde 1998 yılında iki kişi tarafından kurulmuştur. İlk kurulduğu yıllar da şirket olarak reklam ve arama motorları üzerine çeşitli çalışmalar yapmaktadırlar. Bunun üzerine daha sonradan ise 2004 yılında halka açık olarak şirketin kuruluş amaçları değişmiştir. Şirket daha sonradan kendini arama motorlarında ve reklam hizmetlerinde oldukça fazla geliştirerek daha fazla sayıda arama motorlarında bilgi ve belge eklenmesini sağlamışlardır. Bazı yaptıkları anlaşmalar ile de bu bilgi ve belgelere kolayca ulaşmanın önünü açmış olacaklardır.

Artık son zamanlarda insanların internet üzerinden değişik bilgiler edinmek istemesi bu gibi arama motorlarının çok bilgiler ile sunulmasını gerektirmektedir. İnsanlar eğer ki girdikleri arama motorlarında istedikleri bilgileri anında bulabilir ise o tarayıcıdan ve arama motorundan oldukça fazla keyif alırlar. Google arama motoru ise artık insanların en çok tercih ettiği arama motoru olmuştur. Google internetin gelişiminden bu yana kendini daha fazla geliştirerek oldukça fazla sayıda kullanıcıya ulaşmıştır. Ulaşılan bu kullanıcılar sayesinde daha fazla para kazanmaktadır. Google şimdiki durumuna bakıldığından şirket olarak üst düzey bir mevki de yer almaktadır. Parasal durumlarına da bakıldığında milyarderler arasında yerini aldıkları görülmektedir. Google arama motorları arasında en çok tercih edilen tarayıcı konumundadır. Tarayıcının fazla olması insanları şaşırtmış olsa da geçmişten gelen bilgilere dayanarak Google Chrome uygulamasını bilgisayarlarında kullanmaktadır. Bu uygulama ile istedikleri bilgilere kolayca ve hızlıca ulaşmaktadır. Google tarayıcısı olarak insanların kullandığı bu arama motorları oldukça çok tercih edilmektedir. Diğer arama motorları bunun gerisinde kalmıştır.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons