Google Batarya Üretimine Başlıyor | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Google Batarya Üretimine Başlıyor

Arman Emyan
tarafından 12 Nisan 2015 Pazar
Akıllı telefonların en büyük sıkıntıları arasında yer alan bataryalar konusuna Google tarafından çözüm üretilecek. Google, kendi üretimi bataryalar üzerinde çalışmalarına başlamış durumda.
 

Akıllı telefonlar ile yapabildiğimiz işlemler artık neredeyse sınırsız olarak görülüyor. Güçlü işlemciler, yüksek çözünürlüklü ekranlar, HD çekim yapabilen kameralar ve daha pek çok donanıma sahip olan cihazların en büyük sıkıntısı ise bataryaları oluyor.

Batarya konusunda yeni teknolojiler üretmek adına pek çok farklı firmanın çalışmalarını sürdürdüğünü biliyorduk. Bu firmalar arasında artık ünlü firma Google’da giriş yapmış oldu. Google X’e bağlı 4 kişilik bir ekip bu konu için görevlendirildi.

2012 tarihinde Google’ın kendi akıllı telefonları için ürettiği bataryalarını incelemek ve denetlemek için çalışacak olan bu ufak ekip, daha önceleri şoförsüz araçlar, Project Loon ve Google Glass için de çalışmıştı.

Batarya konusunda daha önce Apple ile çalışan Dr. Ramesh Bhardwaj’ın liderliğinde çalışmalarını sürdürecek olan ekibin akıllı telefon batarya ömürlerini kısa bir süre içerisinde uzatması bekleniyor.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons