Google Glass Modern Teknoloji Harikası | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Google Glass Modern Teknoloji Harikası

tarafından 2 Eylül 2016 Cuma

 

Google Glass Modern Teknoloji Harikası

 

google-glass-modern-teknoloji

Bilgisayarlar, gün geçtikçe daha farklı tasarımlarla karşımıza çıkıyor ve gittikçe çok daha portatif bir hal alıyor. Kolye şeklinde tasarlanmış çeviriciden, teknoloji harikası diyebileceğimiz sanal gerçeklik gözlüklerinden sonra şimdi de Google’nin ürettiği Google Glass’ı inceleyeceğiz. Googlle Glass’ı basit bir şekilde tanımlamaya kalkarsak, gözlük tasarımında bir bilgisayar ‘’ Gözlük bilgisayar ‘’ diyebiliriz. Ancak bu ürün, basit bir şekilde tanımlanamayacak kadar çok özellik içeriyor ve kendimizi Amerikan filmlerinde hissetmemizi sağlıyor. Teknoloji devi Google, pek çok farklı yelpazede ürünler geliştirmişti. Ancak kendisine özgü olan Google Glass’ı diğerlerinden ayrı tutmak ve farklı bir kategoride değerlendirmek zorundayız. Google Glass, ses aracılığıyla veya gözlüğün kenarında bulunan dokunmatik ped vasıtasıyla kontrol edilebiliyor.

Temel özelliklerinde ise internete bağlanabilmek ve fotoğraf çekebilmek var. Bağlandığınız internet sayfasını gözlüğünüzün camına yansıtıyor ve göz hareketlerinizi algılayarak sayfa yönetimini kontrol edebilme imkanı sunuyor. Android telefonlar ile uyumlu olarak geliştirilen bu cihaz, oturduğunuz yerden hareket etmeden internette gezinebilme olanağı sağlıyor. Telefon entegrasyonunu ise Bluetooth aracılığıyla kolaylıkla gerçekleştirebiliyorsunuz. Bir diğer temel fonksiyonu ise yüksek çözünürlükte fotoğraf ve video çekebilme özelliğinin bulunmasıdır. Bu sayede kimseye belli etmeden çevrenizde olan biteni kayıt altına alabilirsiniz. Oldukça estetik bir görünüme sahip olan Google Glass, her yerde dikkat çekmeden kullanabileceğiniz bir cihazdır. İlk açıklanan teknik özelliklerine bakıldığında ise; 5 MP Kamera, 16 GB dahili hafıza, 628 MB RAM, hareket ve ışık sensörü, Bluetooth ve Wi-Fi, Pusula gibi oldukça donanımlı bir yapıya sahiptir. Google Glass’ın, en çok eleştirilen noktası ‘’ özellikle trafikte ‘’ kazalara sebep olacağı ve uzun vadede gözlerin bozulmasına neden olacağıdır. Ancak dikkatli ve bilinçli bir kullanım ile birlikte bu cihaz, yaşamı çok daha nitelikli bir hale getirebilir.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons