Google Kuruluşu Ve Kurucuları | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Google Kuruluşu Ve Kurucuları

tarafından 31 Ağustos 2016 Çarşamba

 

Google Kuruluşu Ve Kurucuları

 

google-kurulusu-kuruculari

Tarayıcı olarak değil de ilk şirket olarak kurulmuş Google daha sonradan 2004 senesinde halka açık olarak değişmiştir. Halka açıktan kasıt halkın bilgilere ulaşabildiği legal ortamlar yaratmaktadır. Tarayıcı olarak başladığı internet hayatında daha fazla insanlara ulaşmayı hedeflemiş ve bu hedeflerine günümüz oranları ile ulaştığı görülmektedir. Artık tarayıcı konusunda da daha fazla geliştirilerek insanların kullanmasını sağlamaktadır. Genel de ilk amaçları olarak reklam ve arama motorları için yatırım yapan bir şirket olarak kurulmuştur. 1998 yılında kurulan Google daha sonradan bir kararla 2004 yılında halka açılmıştır. Google kurucuları; Sergey M. Bin ve Lawrance E. Page ‘dir. Bu kişilerin kurduğu bu şirket reklam alanlarında ve internetin henüz gelişme gösterdiği 1998 yılında arama motorları hakkında detaylı çalışmalar yapmaya başlamışlardır. Bu çalışmaların oldukça güzel ve oldukça etkili olması günümüzde en çok kullanılan tarayıcının Google chrome olmasını sağlamıştır. Bu tarayıcının kullanılması şirketin daha çok tarayıcıyı geliştirme çabası içine girmesine neden olmaktadır. Artık tarayıcı sayısındaki önemli artış ile bu tür tarayıcıların kendilerini geçmemesi için hem reklam alanında hem de arama motorları alanında bir sürü yenilik yapmak zorunda kalmaktadırlar.

Google platformu arama motorlarının en önemlisi olmaktadır. Bu arama motorunun en çok kullanılmasının sebebi şirketin diğer bilgi alabilmek için yaptıkları anlaşmalara bağlıdır. Bu tür anlaşmaların var olması da oldukça önemlidir. Bunlar ile insanların ulaşabildikleri bilgileri arama motorlarında bulmalarına neden olmaktadır. Bundan dolayı da insanlar daha çok bilgi ve belgelere ulaşabildikleri tarayıcıları daha çok tercih etmektedir. Google dışında tarayıcı yok mu derseniz elbette vardır. Lakin onların da Google arama motoru ile yarışması oldukça zordur. Bundan dolayı da bu tür arama motorunun var olması insanları diğer arama motorlarını kullanmaya yöneltmemektedir. Google halka açıldıktan sonra şirket olarak daha fazla büyümeye devam etmiştir. Ayrıca belirtilen bilgiye göre kurucuları ve ayrı bir kişi daha 2024 yılına kadar Google aram motorunu birlikte yönetme kararı almışlardır. Bu karardan sonra da her gün daha fazla insan bu tür arama motorunu kullanmaya başlamaktadır.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons