Google Reader Erişimi Sonlandırılıyor | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Google Reader Erişimi Sonlandırılıyor

Can Devecioğlu
tarafından 14 Mart 2013 Perşembe
Onlarca hatta yüzlerce farklı kaynağın tek bir pencereden RSS sayesinde takip edilmesini sağlayan Google hizmeti Google Reader, 1 Temmuz 2013 tarihinden itibaren kepenkleri kapatıyor.
 

Google’ın en işlevsel servislerinden bir tanesi olan Google Reader, önümüzdeki aylarda emekliye ayrılıyor. Zaman zaman bazı servislerini kapatan Google, bu sefer Reader hizmetinin fişini çekmeye hazırlanıyor. Kullanıcılar Google’ı ikna edemezse 1 Temmuz 2013 tarihinden itibaren Google Reader servisini kullanamayacak.

RSS yapısı üzerinden çalışan Google Reader sayesinde birçok farklı internet sitesini tek bir kaynak üzerinden takip edebiliyor, önemli gördüğünüz yazıları işaretleyebiliyor, arkadaşlarınızla paylaşabiliyor ve en önemlisi de tüm gelişmelerin tek bir pencereden erişilmesine olanak tanıyan Google Reader servisine verilen destek bir süredir zaten kesilmişti. Çeşitli söylentilerle ortaya çıkan kapatılma iddiaları bugün ilk kez doğrulandı.

Kullanıcılar çeşitli siteler aracılığı ile imza kampanyası düzenleyerek Google Reader’ın kapatılmaması için Google’a baskı uygulamaya başladı bile. Diğer yandan Google’ın Current hizmeti de geliştiriliyor. Henüz RSS linki eklenerek çalışmayan Google Current belki de masaüstü ve mobil platformlar için RSS okuyucusuna dönüştürülebilir.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons