Google ve Uygulamaları | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Google ve Uygulamaları

tarafından 8 Eylül 2016 Perşembe

 

Google ve Uygulamaları

google-ve-uygulamalari

Google, uluslararası şirketlerin yatırım yaptığı reklam teknolojileri hakkında bilgi içeren arama motoru sayesinde internet tabanlı uygulamaları içerir. İnternet tabana sahip oyunları, uygulamaları günceller ve yeni bir hale getirmeye çalışan anonim bir şirket olma özelliği gösterir. Karının büyük bir kısmını reklamlar sayesinde elde etmektedir. Larry Page ve Sergey Brin tarafından üniversite yıllarında kurulmuştur. Google Guys diye anılmak ikilinin hoşuna gitmekte, yatırımlarının ne kadar doğru olduğunu yakıştırılan bu sıfatla belirtmektedirler.

Google dünya genelinde veri merkezleri olarak bir milyondan fazla verici ile çalışmaktadır. Kullanıcı tarafından kullanabilen verinin 24 pedabayt olduğu bilinmektedir. Arama motoru olarak bilinen Google büyüme hızı göz önüne alınarak değişik ürünler ile farklı ortaklı zincirinden oluşmasına olanak vermiştir. Google sadece arama motoru olmanın dışında geliştirdiği uygulamalar ile birçok alanda kullanıcılarına hizmet vermektedir.

Google+, Google Buz, sosyal ağ araçlarının dışında elektronik posta uygulaması olan Gmail çevrim içi yazılımları kullanıcılarına sunmaktadır. Bunların dışında anlık mesajlaşma uygulaması olan Google Talk, fotoğraf düzenleyen ve görüntüleyen bir bakıma fotoshop uygulaması haline gelen Picasso gibi uygulamaları ile masaüstüne kadar indirebilmektedir. Andorid işletim sistemine liderlik yapan Google, Samsung 5 serisi ve Acer AC700 modellerinde 15 Haziran 2011 yılından beri ana işletim sistemi olarak kullanılmaktadırlar.

İnternette en çok kullanılan veya tıklanan web site olarak anonim şirketler zincirine sahip olan Google göstermektedir. Uygulama alanında internet tabanlı hiçbir uygulamayı boş geçmeyen, mail anlık mesajlaşma uygulamaları, gazete haberleri, oyunlar, takvim, blog siteleri gibi insan hayatını oldukça kolaylaştıran, teknolojik veri tabanı oldukça hızlı ve yenilikçi bir bakış açısıyla yapılandıran Google bu anlamda büyük bir başarıya imza atmaktadır. Bu uygulamaları ücretsiz bir şekilde kullanıcısına arz etmektedir.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons