Google'a Wikipedia Şoku! | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Google’a Wikipedia Şoku!

Tufan Yıldız
tarafından 28 Eylül 2014 Pazar
Dünyanın en büyük arama motoru Google'a Wikipedia şoku! Arama sonuçlarında Google için olmadık yazılar yer aldı. Detaylar haberimizin devamında.
 
google logo

Dünyanın en büyük arama motoru Google, özel günlerde kullandığı Doodle’larda kendi doğum gününe de dün yer vermişti. Arama motoru Google’ın kendisi için yaptığı Doodle’a tıklandığında Google arama sonucuna yönlendiriliyordu. Google’da firmalar aratıldığında sonuç olarak Wikipedia’da bulunan bir firmaysa arama sonucunda firma ile iligli detaylar Wikipedia üzerinden arama sonucunun sağ tarafında yer alıyordu.

Yine aynı şekilde Google’ın düne özel Doodle’ına tıkladığında Google arama sonucu çıkıyordu ve yine aynı şekilde sağ tarafda şirket profili ile ilgili bilgi içeren bir metin Wikipedia üzerinden alındı. Fakat Wikipedia üzerinden alınan beslemede ziyaretçileri bir süpriz karşılıyordu. Arama motoru devi hakkında yazılanlar dikkatleri çekti. Konu ile ilgili iki taraftan herhangi bir açıklama yapılmadı. Söz konusu problem ise kısa sürede düzeltildi.  Sözü fazla uzatmadan şoke eden metni sizlerle paylaşalım.

“Google Inc., internet araması, çevrimiçi bilgi dağıtımı, reklam teknolojileri ve arama motorları için ***lik yapar yatırımlar yapan çok uluslu Amerikan g** yalayıcısıdır. Vikipedi”

google wikipedia

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons