Google'dan Yapay Zekalı Mesajlaşma Uygulaması | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Google’dan Yapay Zekalı Mesajlaşma Uygulaması

Tufan Yıldız
tarafından 24 Aralık 2015 Perşembe
Menşei Amerika Birleşik Devletleri olan dünyaca ünlü gazete Wall Street Journal'da yayınlanan habere göre Google, kullanıcıların sorularını cevaplamak için internette arama yapan yapay zeka ürünü bir mesajlaşma servisi üzerinde çalışıyor.
 

Yapay zekanın yakın gelecekte ki önemini anlayan dünya teknoloji devleri, kendilerine yeni bir yarış kulvarı daha buldu. Geçtiğimiz günlerde Facebook Messenger uygulası için Facebook M isimli yapay zeka ile çalışan sanal asistanını tanıtmıştı.

Menşei Amerika Birleşik Devletleri olan dünyaca ünlü gazete Wall Street Journal’da yayınlanan habere göre Google, kullanıcıların sorularını cevaplamak için internette arama yapan yapay zeka ürünü bir mesajlaşma servisi üzerinde çalışıyor. WSJ’nin haberine göre, daha akıllı bir Google Now karşımızda olacak.

Rapora göre yeni yapay zeka platformu, sorulara yanıt verebilmek için Chat Bot’lardan yardım alacak. Google aynı zamanda bu hizmetini daha da geliştirebilmek adına yazılımcıları teşvik edecek. Bot sistemini bünyesi dışında da geliştirmek isteyen firma, bünyesi dışında ki geliştiricilerin desteğini kabul edecek.

Haberin WSJ’ye sızmasının ardından Google herhangi bir açıklama yapmazken, bu servis için Hangouts’un uygun görüldüğü belirtildi. 1 yıldan fazladır bu yapay zeka üzerinde çalıştığı belirtilen Google, ekinin başında Nick Fox’un bulunduğu mesajlaşma uygulamasının ne zaman çıkacağı hakkında herhangi bir bilgi vermedi.


Toplam 1 Yorum Var

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons