iOS 6, YouTube'a Yaradı! | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

iOS 6, YouTube’a Yaradı!

Tufan Yıldız
tarafından 7 Haziran 2013 Cuma
Yerleşik durumda olan YouTube uygulaması iOS 6'nın tanıtılmasıyla birlikte kaldırılmıştı. Hemen ardından Google tarafından geliştirilen YouTube uygulaması App Store'da yerini alarak kullanıcıların ihtiyaçları giderilmişti. Kendisine ait YouTube uygulaması ile Google son 6 ayda 350 milyon dolar gelir elde etmeyi başardı.
 
youtube ios logo

Hatırlarsanız Apple, iOS 6’ya geçişiyle birlikte yerleşik durumda olan YouTube uygulamasını kaldırmıştı. Durum böyle olunca yerine YouTube uygulaması geliştirilip App Store’a eklenmişti.

YouTube kendi uygulamasını geliştirip iOS işletim sistemine sahip cihazlarda yayınlamaya başladığı günden bugüne reklam gelirlerini katlamış durumda. YouTube satıştan sorumlu başkan yardımcısı Lucas Watson konu ile ilgili YouTube’un özellikle son 6 ayda reklam gelirlerini 3’e katladığını belirterek 350 milyon dolar gelir elde ettiklerinin altını çizdi.

Yani Apple’ın YouTube’u iOS’tan kaldırması Google’ın oldukça işine yaradı. Bakalım ilerleyen günlerde YouTube’un reklam gelirlerinde ne denli bir artış sergileyecek hep beraber göreceğiz.

YouTube’un iOS uygulamasından memnun musunuz?

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons