Sosyal Medya | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Sosyal Medya

tarafından 16 Ekim 2016 Pazar

 

Sosyal Medya Zararlı Mıdır Yararlı Mıdır

Günümüzde çokça ziyarette bulunduğumuz sosyal medya araçlarıyla, ailemizle sevdiklerimizle ve birçok akrabamızla anlık olarak görüşebiliyoruz. İnstagram, Facebook, Twitter gibi birçok sosyal medya araçlarında hemen hemen her insanın birden fazla hesabı bulunabiliyor. Birden fazla hesap açan iyi niyetli insanlar, genellikle yedek bir hesap oluşturma gereği duyuyorlar. Birden fazla sosyal medya hesabının bulunması, insanlar için zararlı bir durumu tetiklemiyor. Son zamanlarda meydana gelen hırsızlık sorunları da sosyal medya kullanıcılarının kafalarını karıştırmış durumda. Sosyal medya içerisinde sizin adınıza açılan bir hesap, adınızla akrabanıza atılan bir mesaj büyük bir tehdit içeriyor. Son zamanlarda akıllara yer edinen bu yöntem sayesinde internet şebekesi birçok insanın canını yaktı ve yakmaya devam ediyor.

Bu ve benzeri olaylarla karşı karşıya kalmamak için yapılacak birkaç adım tabii ki var. Öncelikle takip ettiğiniz ve arkadaş listenizde yer aldığınız arkadaşlarınızı dışarıya gizleyebilirsiniz. Ayarlar kısmından gizlilik sekmesinden ‘’Sadece Ben’’ ifadesini işaretlerseniz, takip ettiğiniz kişileri ve arkadaş listenizde yer alan akrabalarınızı, arkadaşlarınızı sadece siz görebilirsiniz. Çocuklarda Sosyal Medya Kullanımı Günümüzde sosyal medya hesaplarının kullanımı 10 yaşlarına kadar inmiş durumda. 10 yaşındaki çocuğunuz bile, sosyal medyaya sizden daha iyi hakim olabilir. Olgunlaşmasının tamamen gelişmemesi, sosyal medya üzerinden çocuğunuza zarar verebilir. Sosyal medya içerisinde sadece internet soyguncuları değil, menfaatçi insanlar da yer alıyor. Çocuğunuzu kolaylıkla kandırarak, onları sizden uzaklaştırabiliyorlar.

Bu Durumun Çözümü Nedir? Bu durum hakkında endişe edilebilir ancak, bir çözüm her zaman vardır. Öncelikle çocuğunuzun sosyal medya hesabına girerek çeşitli kontroller yapabilirsiniz. Eğer şifresini sizinle paylaşmıyorsa, internetten çeşitli programları bilgisayara kurarak, çocuğunuzun bilgisayar başında neler yaptığını mailinize alabilirsiniz. Bunun yanı sıra, çocuğunuzun tüm gizlilik ayarlarını kendiniz yapabilirsiniz. Sizin için meydana gelen tehditler, çocuğunuz için de ortaya çıkmaya başlayacaktır.

Sosyal Medya’nın Yararlı Tarafları Nelerdir? Sosyal medya araçları, haberleşmek ve güzel anıları canlandırmak için gerçekten güzel bir platform. Sevdiklerinizle yediğiniz yemeği, eğlendiğiniz geceyi ve yaptığınız şeyleri keyifle paylaşabilirsiniz. Fotoğraflarınız ve durumlarınız ile takipçilerinize çoğu şey anlatabilirsiniz. Geçmişte beraber olduğunuz ilkokul veya lise arkadaşlarınızı da sosyal medya platformlarında kolayca bulabilir, iletişim kurabilir ve onlarla buluşabilirsiniz. Sosyal medya, sadece iletişim ile de sınırlı kalmıyor. Birçok oyuna ev sahipliği yapan bu platform sayesinde boş zamanlarınızda da güzelce zaman geçirebiliyorsunuz. Sosyal medya araçları içerisinde her yaşa ve her seviyeye hitap eden oyunlar bulunuyor. Sosyal Medya İçerisinde Hesap Çalınma Durumları Son zamanlarda meydana gelen sosyal medya hesaplarının çalınması, kullanıcıları ayrıca tedirgin etti. Tedirgin olmak yerine, işe sağlam bir şifre belirlemekten başlayabilirsiniz. İçerisinde harf, sayı ve karakter içeren şifreler kolay kolay gele geçmiyor. Ayrıca sosyal medya hesaplarınızı telefon numaranız ile eşleştirirseniz, hesabınıza sizden onaysız kimse giremez.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons