Sanal Gerçeklik (VR) Gözlük Modelleri | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Sanal Gerçeklik (VR) Gözlük Modelleri

tarafından 27 Kasım 2016 Pazar

 

Sanal Gerçeklik (VR) Gözlük Modelleri

Virtual Reality (VR) gözlükler gelişen teknolojinin vazgeçilmez bir nimeti olarak hayatımıza iyiden iyiye yerleşmeye başladı. Akıllı telefon aksesuarı olarak görülen VR gözlükler yakında PC, oyun konsolu, TV gibi çeşitli platformlarda yaygınlaşacak. Şimdilik akıllı telefon piyasasının bir rekabet ürünü olarak inceleyeceğimiz VR gözlükler, sanal gerçeklik tabanıyla üretilmiş oyunlar ve 360 derece film ve görüntüleri izlemek için genellikle eğlence amaçlı kullanılmaktadır.
sanal-gerceklik-gozluk
Dünyaca ünlü markalar başta olmak üzere Pazar daha çok Çin menşeili ürünler ve firmaların elinde yer almaktadır. Zeiss, Samsung, VRBox gibi ünlü firmalar büyük yatırımlarla pazarda zirveyi zorlarken bunların yanısıra Vestel’de bir sanal gerçeklik gözlüğü üreterek bu alanda ilk etapta yerli pazara hakim olmak için adım atmıştır. Samsung VR Teknolojisinde lider Akıllı telefonlar arasındaki teknoloji savaşında Samsung bir adım önde. En büyük avantajı ve silahı VR ile rakiplerine gözdağı veren Samsung ekran çözünürlüğünü s7 EDGE modelinde 2560×1440 Quad HD çözünürlüğe yükselterek, Super AMOLED ile piyasayı oldukça salladı. Samsung VR gözlük sektöründe öncü olmasının bir diğer nedeni ise performans fiyat dengesini uygun tutması olmuştur. Sunduğu yüksek teknolojiyi herkesin erişebilmesi tabiri caize sürümden kazanmak için düşük fiyat yüksek performans ilkesi çerçevesinde yürüterek kaliteli olan pahalı olandır klişesini kırmıştır. Samsung’un yüksek teknoloji VR gözlüklerini çok uygun fiyata bulabilirsiniz. Bu özelliği ile Apple gibi pahalı ürünler satan firmalara nazire olarak da yapmış olabilir mi bilinmez ancak bu konuda müşterilerden oldukça sempati topladığı bir gerçek. VRBox : Herkes için VR Piyasada kolaylıkla bulunabilen VR meraklıları için en uygun VR gözlük markası VRBox yeni modelleriyle teknolojisini gün geçtikçe iyileştiriyor. 59 liradan başlayan fiyatlarla oldukça uygun fiyata VR teknolojisini sunan firma kullanıcılardan oldukça iyi puan aldı. Zeiss VR Optik Teknoloji VR ile buluştu Dünyaca ünlü optik devi Carl Zeiss optik teknolojisinin kullanıldığı hemen hemen her alanda yatırımlarıyla tanınıyor. Carl Zeiss Company akıllı telefon kameralarından, dünyaca ünlü fotoğraf makinesi ve kamera üreticilerine lens camı, optik mercek gibi ürünler üretiyor. Nokia, Sony gibi devlere doğrudan lens ve mercek üreten firma VR pazarına da adım attı. İddialı bir şekilde pazara giren firma Zeiss VR One modeli ile otoritelerden olumlu eleştiriler aldı. Göz yormayan, yüksek derinlik teknolojisi ve tabiki üst düzey merceği ile sanal gerçeklik dünyasını iliklerinize kadar hissedeceksiniz. Google VR kit ile herşey mümkün VR teknolojisinin en kapsamlı üreticisi şüphesiz Google. Dünyaca ünlü internet arama motoru firması Google mobil piyasada yatırımlarını artırıyor. VR teknolojisinin geleceğini parlak gören şirket Cardboard ve Daydream modeli ile VR gözlük pazarında kendisine yer edindi bile. Çok basit ve kartondan gözlüğü Cardboard oldukça tutulurken Daydream için üzücü haber belirli akıllı telefonlara uygun olması. Sadece Motorola Moto Z, Moto Z Droid ve Moto Z Droid Force modelleri ile kendi ürettiği üst düzey akıllı telefon Google Pixel modellerinde kullanılabilen Daydream size sanal gerçekliği tüm özellikleriyle sunuyor. Ayrıca Google vr.google.com adresi üzerinden VR ile ilgili tüm uygulama, sinema filmleri ile videoları sunuyor.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons