1 Milyarı Aşkın Whatsapp Kullanıcısı Oldu | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

1 Milyarı Aşkın Whatsapp Kullanıcısı Oldu

Tufan Yıldız
tarafından 3 Şubat 2016 Çarşamba
Facebook'un satın almasından sonra büyümesini hızla devam ettiren Whatsapp, 1 milyar üzerinde insana ulaşmayı başardı. Türünün ilk örneklerinden olması ve kolay kullanımı sayesinde gitgide büyüyen Whatsapp'ı artık her 7 kişiden biri kullanıyor.
 

Facebook’un satın almasından sonra büyümesini hızla devam ettiren Whatsapp, 1 milyar üzerinde insana ulaşmayı başardı. Türünün ilk örneklerinden olması ve kolay kullanımı sayesinde gitgide büyüyen Whatsapp’ı artık her 7 kişiden biri kullanıyor.

2014 yılında Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg uygulamadaki potansiyelin farkına varmış olacak ki büyük bir satın almayla birlikte WhatsApp’ı Facebook’un bünyesine kattı.

Sosyal medya ve mesajlaşma gibi konularda deneyimli olan şirket bu tecrübelerini WhatsApp’a da aktararak gelişime katkıda bulundu. Bugün gelinen noktada ise uygulama bir ay içerisinde 1 Milyardan fazla insan tarafından aktif olarak kullanılıyor. Kabaca bir hesapla dünya üzerindeki her yedi kişiden birisinin her ay WhatsApp’da vakit geçirdiğini söyleyebiliriz.

Bu bilginin paylaşılmasıyla birlikte şirketin geçtiğimiz günlerde verdiği karar da yeniden gündeme geldi. Hatırlayacağınız üzere WhatsApp artık kullanıcılarından yıllık ücret almaktan vazgeçmiş ve ömür boyu ücretsiz kullanım hakkı vermişti. 1 Milyar kullanıcıdan alınması gereken bu ücretten vazgeçilmesi de şirketin her yıl 1 Milyar Dolar gibi büyük bir paradan vazgeçtiğini gösteriyor.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons