2015 Yılının En Cool Oyunları | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

2015 Yılının En Cool Oyunları

Tufan Yıldız
tarafından 16 Ekim 2015 Cuma

 

Senenin son çeyreğine yaklaşırken 2015 yılının en Cool oyunlarından sizlere bahsetmek istiyoruz. Bu yıl özellikle mobil uygulamaların geliştiği ve yayıldığı bir yıl olduğu için daha çok mobil oyunlar ön plana çıktılar. Hem mobil hem de PC üzerinden oynanabilen oyunlar da eğlenceyi ve rekabeti tüm platformlara yaymayı başardılar. Bu oyunlara en büyük örnek Agar.io isimli oyun. Multiplatform destekli bu oyun “5 Minute” kategorisine dahil edilebilir. Yani oyunu oynamayı ve amacı 5 dk. içinde anlayıp kendinizi rekabetin içinde bulabiliyorsunuz. Oyun çeşitli internet sitelerinde oynanabiliyor. Agar.io oyununu Hihoy.com isimli internet sitesinden oynamanız mümkün. Oyunun birçok Türk fanatiği var.
Genel olarak popüler oyunlar Cool Games kategorisine dahil ediliyor ve her sene bu tarz oyunları görmek mümkün. Geçen senenin en cool oyunu “Flappy Bird” oyunu idi ve yaklaşık 250 milyon Download rakamı ile tüm zamanların rekorunu eline geçirmeyi başardı. Bu sene ise “AA” isimli oyunda sizlerin de bildiği üzere diğer versiyonları ile hem Google Play Market’i hem de App Store’u uzun süre domine etti. “2048” oyunu zeka oyunları kategorisinde zevkle oynanan yeni bir tür olmayı başardı. Oyundaki amaç 2 ve katlarını eşleştirerek 2048 ve devasa rakamlara ulaşabilmek. Kendi başına bir tarz oluşturan 2048 oyunu adını en Cool oyunların içine ekletti diyebiliriz. Tüm bu oyunların yanına “ZigZag”, “Dr.Draving” ve “Badland”i de yeni nesil oyunlar olarak eklemek mümkün. Tüm bu oyunları ücretsiz olarak mobil ve pc üzerinde www.hihoy.com adresi üzerinde oynayabiliyorsunuz.
Eğer Agario oyunu oynamak isterseniz size birkaç da tavsiyemiz olacak… Öncelikle internet bağlantınızın güçlü olması gerekiyor. 8Mbit altı bağlantı ile oyunu oynamayı denersenizi zaman zaman “Lug” (Gecikme) sebebi ile rakiplerinize yem olmanız olası. Ayrıca mobilde oynamak ile PC üzerinde oynamanın da farkları bulunuyor. Mobilde oyuna müdahale söz konusu değilken; PC versiyonlarında tarayıcınıza çeşitli eklentiler kurarak oyunu kendinize uygun hale getirebilirsiiniz. Buna örnek olarak; siyah ekranda oynama; anti-zoom, fps ayarları ve diğer bitçok özelliği gösterebiliriz. Ayrıca oyunda desenleri de oyunada belirlediğiniz isime göre belirlendiğini de söylemekte fayda var. Örneğin; Türk bayrağı ile yarışmak istiyorsanız eğer; isim ekranına “Turkey” yazmanız yeterli olacaktır. Şimdiden herkese iyi eğlenceler diliyoruz.

Etiketler:

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons