4 Adımda Android Cihazınızı Hızlandırma | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

4 Adımda Android Cihazınızı Hızlandırma

Tufan Yıldız
tarafından 22 Aralık 2015 Salı
Android telefonunuzun yavaşlığından, donmasından şikayetçi misiniz? Bu yazımız tam size göre o zaman.
 

Android işletim sistemli bir akıllı telefon sahibiyseniz, telefonunuzdaki yavaşlamadan elbet şikâyet ettiğiniz olmuştur. Tüm akıllı telefonlarda ve bilgisayarlarda olduğu gibi bu gayet normal bir durumdur. Donanım ne kadar sağlam olursa olsun Android’li akıllı telefonunuz elbet yavaşlayabilir. Bu konuyu aşmanın en iyi yöntemi, gerekli yedekleri alıp sonra telefona format atmak olsa da öncesinde uygulayabileceğiniz bir kaç kolay yol da yok değil. Biz de makalemizin devamında Android’li akıllı telefonunuzu hızlandırabilmeniz adına bir takım adımları sıraladık. Makalemizin devamında yazılan işlemleri uygulamak, telefonunuzda herhangi bir sistem arızasına problemine yol açmayacaktır ancak tüm bu adımların cihazda sihirli değnek etkisi oluşturmayacağını da belirtelim. Şimdi sözü fazla uzatmayıp sizi güvenle uygulayabileceğiniz o adımlar ile baş başa bırakalım.

 

1 – Ekran Animasyonları

Telefonunuzu kullanırken zamanı geldiğinde görsellik ile performans arasında bir seçim yapmanız gerekebilir. Eğer sizin için animasyonlu geçişler çokta önemli değilse Ayarlar-Ekran-Animasyon adımından gerekli ayarı düzenleyebilirsiniz.

 

2 – Tarayıcı Eklentileri

Akıllı cihazınızı en çok yoran işlemlerden biri ise hiç şüphesiz ki web tarayıcının kullanıldığı durumlardır. Elbette ki internete giriş yapmayın demeyeceğiz fakat bir takım önlemler alabilirsiniz. Bunun için ilk başta yapılabilecek işlem, tarayıcı eklentilerinin iptal edilmesi ya da onayla çalışması olabilir. Bu işlem içinde İnternet – Ayarlar – Eklentileri etkinleştir kısmından istediğiniz seçimi yapabilirsiniz.

 

3 – Üçüncü Şahıs Ara yüzler Kullanın

Android’in kendine ait ara yüzü de zaman zaman yavaşlamalara sebebiyet verebilir. Bunun için Launcher Pro ve ADW Launcher uygulamalarından birini deneyebilirsiniz.

 

4 – Animasyonlu Duvar Kâğıtları

Android’in sevilen bir özelliği de animasyonlu duvar kâğıtları seçeneğidir. Tahmin edebileceğiniz gibi bu da telefonu yavaşlatan sebeplerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Bunun yerine hareketsiz bir görsel belirlerseniz telefonunuzdaki rahatlamayı gözlemleyeceksiniz.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons