800 Yıllık Cep Telefonu Mu Olur? Var İşte! | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

800 Yıllık Cep Telefonu Mu Olur? Var İşte!

Tufan Yıldız
tarafından 26 Aralık 2015 Cumartesi
Bir kazı çalışması esnasında bulunan 800 yıllık cep telefonu, herkesi şaşkına çevirdi. Ufo meraklıları, bu telefonun uzaylılar tarafından getirilmiş olabileceği tezini savundu.
 

Bildiğiniz üzere Peru’da bu tarz çok fazla esrarengiz bulgu var. Günümüzün teknolojisi ile dahi yapılamayan Kristal Kafatası bunlara bir örnek. Şimdi ise Avusturya’da böyle bir olay patlak verdi. Bir kazı çalışması esnasında bulunan 800 yıllık cep telefonu, herkesi şaşkına çevirdi. Ufo meraklıları, bu telefonun uzaylılar tarafından getirilmiş olabileceği tezini savundu. Diğer bir görüş ise, Sümer çivi yazısı olduğu. Fakat Mezopotamya’da görülen Sümer’lerin eşyalarının Avusturya’da ne işi olduğu da tartışılıyor.

Cep telefonu olsa bile ben şunu bilir şunu söylerim; “O model eskidi hacı, para etmez o. Whatsapp bile yüklenmez ona. Selfie çekemezsin. Güzelim Clash of Clans varken Yılan oyunu mu oynayacaksın? Alo demek için kullanacaksan al mübarek olsun. Ama satarken değeri çok daha düşer benden söylemesi.

Avusturya’da yapılan bir kazı çalışmasında 13’üncü yüzyıla ait olduğu tahmin edilen bir nesne bulundu. Oyulmuş taştan yapılma nesnenin günümüzde kullanılan cep telefonlarının ilk örneklerine olan benzerliği herkesi şaşırttı.

 

ŞOKE EDEN UFO GÖRÜNTÜLERİ SEMBOLLER, SÜMER ÇİVİ YAZISI

Sabah’ın haberine göre üzerinde hatları oldukça belirgin şekilde ekranı, kontrol tuşları ve rakamlara benzeyen bazı sembollerin yer aldığı 12 tuşun kazılı olduğu nesne, kafalarda soru işaretleri yarattı. Bazı UFO teorisyenleri, bulunan tarihi nesnenin o dönemde uzaylılar tarafından getirilmiş olabileceğini iddia etti.

Dünya çapında üne sahip UFO uzmanı Daniel Munoz ise nesnenin üzerindeki tuşların üzerine kazınan sembollerin, Sümer çivi yazısı olduğunu tespit etti. Daha çok Mezopotamya’nın Irak-Suriye bölgesinde görülen Sümer eşyalarının Avusturya’ya nasıl ulaşabileceği ise merak konusu oldu.

Tarihçiler, milattan önce 3 binli yıllarda Mezopotamya’da hüküm süren Sümerlere ait eşyaların o dönemki ticaret koşullarıyla dünyanın çeşitli yerlerine iletilmiş olmasının mümkün olduğunu kaydetti. Nesnenin 800 yıllık olduğunu doğrulayan Munoz, işlevinin ise telefon olup olmayacağı konusunda yorum yapmadı.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons