Akıllı Saatler Okullarda Yasaklanıyor | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Akıllı Saatler Okullarda Yasaklanıyor

Ufuk Atılgan
tarafından 9 Şubat 2015 Pazartesi
İngiltere ve ABD başta olmak üzere birçok üniversite ve dengi eğitim kurumlarında akıllı saatler hile ve kopyaya yol açtığı gerekçesi ile yasaklanmaya başladı.
 

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte giyilebilir cihazların da ortaya çıkması kaçınılmaz oldu. Fakat bu cihazların ortaya çıkması ile birlikte okul yöneticileri oldukça tedirgin olmuş gibi gözüküyorlar.

Öğrencilerin geçmişte hesap makineli saatler ile okula gitmesi hoş karşılanmazken şimdi bu durum yerini akıllı saatlere bırakmış durumda.

Amerika başta olmak üzere birçok ülkede yasaklar gelmeye başlıyor. Ders esnasında kopya çekileceği yönünde ortaya atılan iddialar sonucunda yasaklar uygulanmaya başlayacak.

Ortaya çıkan akıllı saatlerin tasarımlarının ve işlevselliklerinin artık tamamen belli olması ile birlikte ABD’nin en önde gelen eğitim kurumları okul içine bu saatler ile girilmesini yasakladı.

Diğer yandan İngiltere’nin Londra kentindeki City University’de akıllı saatleri numaralandırarak giriş esnasında plastik poşetlere koyarak çıkışa kadar bu cihazlara erişilmesini yasaklıyor.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons