Akıllı Telefon Piyasası | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Akıllı Telefon Piyasası

tarafından 8 Eylül 2016 Perşembe

 

Akıllı Telefon Piyasası ve Tüketici Sömürüsü

Tüm ihtiyaçlarınızı fazlasıyla karşılayan bir telefonumuz varken bir yeni modelinin çıkmasıyla hemencecik değiştiri veriyoruz. Bu yenilenme ihtiyacı ve adeta akıllı telefon piyasasını moda gibi takip etmek, tam anlamıyla bir israf furyasına dönüşmüş durumda. Özellikle geliştirilen her model telefonda bir yada bir kaç husus zayıf, eksik, kullanılmaz şekilde bırakılıyor. Uzun ömürlü bataryaların üretilmemesi ve hatta ve hatta iphone telefonların bataryaları telefondan ayrılan bir özellikte değiller ve yekpareler. Dolayısıyla bataryanızın ömrünün tükenmesi telefonunuzun ömrünün ve miadının dolması anlamına geliyor. Bu uyanık ve kapitalist düşünce sisteminde en mükemmelini üretmek yoktur. Sürekli kazanç için insanların sömürülmesi vardır. Mutlaka piyasaya yeni çıkan bir telefonda Sürekli geliştirilebilecek bir özellik ve sürekli çabucak yıpranacak ve yeni telefon almayı gerektirecek olumsuz bir durum vardır.

akilli-telefon-piyasasi

Zamanla telefonların, gün ışığıyla şarj edileceği günler olacak. Bilirsiniz en basitinden gün ışığıyla çalışan hesap makineleri bile var. Bunun akıllı telefonlara uyarlanmamasının sebebi ancak piyasada sürekli elde edilecek gelirin azalmasına neden olacağındandır. En basitinden sıradan bir telsiz ile bile ücretsiz ve kablosuz iletişim kurulduğu halde bunun cep telefonlarında olmaması soru işaretidir. Radyo ve müzik dinlemek için kulaklığın gerekliliği ve bunu telsiz mahiyetinde kullanması gibi aklınıza gelebilecek bir çok eksiklik her yeni versiyonda hafiften geliştirilerek sürekli sömürülmekteyiz. Zaten yeniye ve yeniliğe olan tutkumuzdan dolayı binlerce liramızı telefonlara dökmekten çekinmeyen bir halkız. Sadece değineceğimiz bir husus bile bu konudaki iddaamızın doğruluğuna kanıtlayacak niteliktedir.

Sevgili dostlar, cep telefonlarındaki kamera sistemlerine bakınız. En ucuzundan alabileceğiniz basit bir fotoğraf makinesinden bile seviyesiz çekimler yapmaktalar. Neden bu husus teknolojinin son noktasında hizmete sunulmuyor bir düşünün ne demek istediğimizi anlayacaksınız. Hem neden arka kamerayla ön kamera aynı çözünürlük ve kalitede değil? Sahip olduğumuz cep telefonunu en çok Whatup, Facebook, konuşma ve fotoğraf çekme bir de oyun için kullanıyoruz. Bu kullandığımız özellikler aldığımız telefonun yüzlerce özelliğinden sadece birkaçı. Daha telefonumuzun onlarca özelliğini kullanmadan yenisini alıyorsanız gerçekten kendinize kötülük yapıyorsunuz. Bilirsiniz israf inancımızda da çok kötü karşılanan bir şeydir. İnsani hiç bir değer böylesine tüm ihtiyacımızı karşılayan bir telefona sahipken yenisini almak konusunda bizi teşvik etmez. Bu konudaki hassasiyetin artmasıyla ancak telefon piyasası ucuzlayacaktır. Bu, öyle bir durumuna gelmiş bir husus ki Daha Samsung ve Iphone yeni modelleri çıkmadan akıllı telefon piyasası dedikodularla adeta magazin takip eder gibi ilgi görüyorlar. Gerçekten bu çok kötü bir durum ve buna duyduğumuz ilgi ise acınacak halimizin en büyük değili ve göstergesidir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons