Akıllı Telefonlarda Hırsızları Korkutacak Uygulama | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Akıllı Telefonlarda Hırsızları Korkutacak Uygulama

Tufan Yıldız
tarafından 10 Şubat 2013 Pazar
Android platformu için Lookout Security & Antivirus tarafından geliştirilen uygulama, hırsızların korkulu rüyası haline gelecek.
 

Akıllı telefonlar teknik özellikleriyle birlikte uygulamalarıylada ön plana çıkıyor. Cep telefonunuzun çalınmasına karşı hırzısı ele verecek olan bir uygulama geliştirildi. Uygulama gayet akıllıca düşünülerek yapılmış bir şekilde ayarlanmış ve bu saatten sonra hırsızların işini bayağı bir zorlayacak gibi görünüyor.

Lookout Security & Antivirus şirketinin geliştirmiş olduğu Lock Cam uygulaması telefonun şifresini eğer birisi 3 kere yanlış girerse telefon otomatik olarak ön kamerasından fotoğraf çekip önceden tanımlanmış olan e-posta adresine fotoğrafı gönderiyor. Ayrıca uygulama 3 kere yanlış girilen şifrenin ardından cihazın nerede olduğunuda GPS sayesinde tespit edebiliyor. www.lookout.com isimli internet sitesinden giriş yapıldığı taktirde telefonunuzun nerede olduğunu görebilme imkanı sunan uygulama şuan için sadece Android platformunda bulunuyor.

Uygulamanın şuan için iOS platformuna gelip gelmeyeceği bilinmezliğini koruyor. Fakat Apple’ın kullanıcılarına sunmuş olduğu bu tür bir uygulama hali hazırda mevcut. Find My iPhone isimli uygulama sayesinde fotoğraf çekip göndermesede hırsızlara karşı iOS cihazınızın nerede olduğunu, cihazı kilitleme gibi bir çok opsiyonu olan Find My iPhone, App Store’da ücretsiz olarak kullanıcılara sunulmuş bir şekilde bekliyor.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons