Amerika’da Banka Atm’leri Hacklenmeleri Arttı | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Amerika’da Banka Atm’leri Hacklenmeleri Arttı

tarafından 5 Şubat 2018 Pazartesi

 

Amerika’da Banka Atm’leri Hacklenmeleri Arttı

Amerika’da Banka Atm’leri Hacklenmeleri Arttı başlığı altında sizlere bu konu hakkında bir çok bilgiyi açıklayıcı bir şekilde sitemizde sunmaktayız.

İki ATM üreticisi tarafından yapılan açıklamada kurban olan makine açıklanmadı. Bununla birlikte dünya çapında artış gösteren hack yoluyla hırsızlığın polis ve mağduriyet yaşayan kişilerin bilgi vermemesi sebebiyle etkileri bilinmiyor. Öte yandan hırsızların daha önceki soygunlarında teknisyen kılığında ATM’ye geldiği ve makinelerin işletim sistemlerine bir kötü amaçlı yazılım yükleyerek ayna görüntüsü aldığı belirtildi. Üreticilerden Diebold yaptığı açıklamada hırsızların sabit sürücüyü değiştirdiklerini de söyledi.

Güvenlik araştırmacısı Brian Krebs, Amerikan ATM’lerinin, 2013 yılında piyasaya sürülen “jackpot” sisteminin bir çeşidi olan Ploutus.D ile hacklendiğini belirtti. Yaşanan durumun ATM endüstrisinin tamamı için büyük bir endişe kaynağı olduğu söylendi. Üreticilerden NCR yaptığı açıklamada, bu saldırıların, ATM üreticilerinin harekete geçmesi için bir uyarı niteliğini taşıdığını kaydetti. Öte yandan hackerların, Opteva olarak bilinen ATM modellerini hedef aldıkları belirtildi.

Bununla birlikte ATM’lere yönelik saldırıların önlenmesinin de zor olmadığı söylendi. Birçok ATM’nin hala Windows XP kullandığı ve Windows 7 ve 10’a geçildiği takdirde büyük bir önlemin alınmış olacağı öne sürüldü. Zira Windows XP’lerin kolay hedefler olduğu söylendi. Ayrıca hem güvenlik kuruluşları hem de ATM üreticileri, makinelere fiziksel erişimin engellenmesi için güvenlik önlemleri alınması gerektiğini ifade etti.

Etiketler:

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons