Android Cihazda Görüntülü Konuşma Uygulamaları | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Android Cihazda Görüntülü Konuşma Yapılabilen 10 Uygulama

Tufan Yıldız
tarafından 23 Aralık 2015 Çarşamba
Android cihazınızda görüntülü konuşma yapabileceğiniz 10 uygulama hangileridir biliyor musunuz? Bununla ilgili sizler için konumuzda ki programları tavsiye edebiliriz.
 

Android Cihazınızda Görüntülü Konuşma Yapabileceğiniz 10 Uygulama Hangileridir

Akıllı telefonların kullanımının yaygınlaşmaya başlamasıyla birlikte artık cihazlarımız sadece sesli görüşme yapmaktan ibaret olan telefonlar olmaktan çıktı. Her akıllı telefon kullanıcısı, operatörünün de sağladığı teknik destek ile aramak istediği kişilerle görüntülü konuşmalar yapmayı tercih eder hale geldi.

Android işletim sistemine sahip akıllı telefon sahipleri de bu güzel özelliği severek ve beğenerek kullanıyor. Peki android cihazınızda görüntülü konuşma yapabileceğiniz 10 uygulama hangileridir biliyor musunuz? Bununla ilgili sizler için şu programları tavsiye edebiliriz:

1) Facebook Messenger

Sürekli gelişme göstererek kendini yenileyen Messenger, android cihazlarda görüntülü konuşma sağlayan en popüler uygulamalar arasında yer alıyor. Facebook Messenger, Android işletim sistemine sahip akıllı cihazlarda görüntülü konuşma yapabileceğiniz ilk uygulama olabilir.

2) Skype

Görüntülü konuşma noktasında Skype de hem masa üstünde hem de mobil cihazlarda kullanışlı bir program olarak dikkat çekiyor. Hem iOS cihazlarda hem de Android işletim sisteminde tercih edilebilecek bir görüntülü konuşma programı olarak sizlere tavsiye edebiliriz.

3) Lıne

Dünya üzerinde kullanıcı sayısı 600 milyon civarında olan iletişim uygulaması olan LINE, akıllı telefonlar ve tabletlerdeki android işletim sistemi sayesinde kullanıcılarına görüntülü konuşma olanağı sağlıyor.  

4) Hangouts

Apple firmasının ürettiği FaceTime’ye rakip olarak Google’in hizmete sunduğu Hangouts da kullanıcılarına görüntülü konuşma imkanı sunuyor. Ayrıca birçok yönüyle FaceTime’den daha fazla özelliğe sahip. Örneğin mesajlaşabilme yönü ve sesli ve görüntülü konuşma hizmetini ücretsiz sunuyor olmasını sayabiliriz.  

5) ICQ

Tamamen ücretsiz hizmet sunan ICQ, görüntülü konuşma kategorisindeki en eski programlardan birisi. Her ne kadar önceki yıllara oranla popülaritesini kaybetmiş olsa da Android cihazlarınızla görüntülü konuşma yapabileceğiniz 10 uygulama kategorisinde sayılabilir.

6) KakaoTalk

Saydığımız uygulamalara oranla daha az kullanıcıya hitap ediyor olsa da Android cihazlarda görüntülü konuşma sağlayan programlar arasında sempatik ismiyle KakaoTalk adlı uygulamayı da sayabiliriz. Türkiye’de çok kullanılmayan bir program olsa da yurt dışında kullanımı çok yaygın olan bu uygulama, Android Wear seçeneği ile çocuk yaştaki kullanıcıların beğenerek tercih edebileceği bir program.

7) Tango

Gün geçtikçe kendini ve özellilerini geliştiren bu uygulama da görüntülü konuşma sağlayan Android uygulamalar arasındaki yerini almış görünüyor. Birçok popüler uygulamadan farklı olarak etrafınızdaki bu programı kullanan kişileri tespit ediyor ve onlarla sohbet etme imkanını da sizlere sunuyor olması, kullanıcılarının dikkatini çekiyor.

8) Viber

Başlarda sadece ücretsiz telefon konuşması yapabilmek için geliştirilen bu uygulama, akıllı telefon kullanıcılarının tercihlerine göre kendini yenileyerek görüntülü konuşma özelliğini de getirdi. Kredi bakiyesi alarak Bu programı kullanmayan insanlarla da telefon görüşmeleri yapabilme imkanı sağlayan Viber, Android Wear seçeneğini de kullanıcılarının hizmetine sunuyor.

9) WeChat

Hem sesli hem de görüntülü konuşmalarda tercih edilebilecek popüler programlar arasında WeChat adlı uygulamayı da sayabiliriz. Dünyada yaklaşık 100 milyon kullanıcısı bulunan bu uygulama, diğer görüntülü konuşma imkanı sağlayan uygulamalardaki tüm özellikleri içeriyor. Yeni insanlarla tanışarak sohbet etme imkanı da sağlayan bu uygulama, etrafımızdaki insanlarla arkadaşlık kurup sohbet etmemizi de sağlıyor.

10) ooVoo

Popülaritesi gün geçtikçe artan android cihazlarınızla görüntülü konuşma sağlayan programlar içerisinde yer alan ooVoo, 12 kullanıcıya kadar toplu konuşma ve görüntülü arama sağlayan özelliği ile diğer uygulamalara göre bir adım önde görünüyor. Bu ilgi çekici özelliğinin yanında kullanılan diğer görüntülü konuşma ile mesajlaşma olanağı sağlayan uygulamalardaki her özelliğe de sahip.

Android işletime sahip bir akıllı cihazınız varsa bu uygulamaları kullanarak kişilerinizle görüntülü konuşma yapma imkanına sahipsiniz. 

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons