Android'e Çoklu Kullanıcı Desteği | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Android’e Çoklu Kullanıcı Desteği

Can Devecioğlu
tarafından 3 Ağustos 2012 Cuma

 

İşlemci dünyasındaki gelişmeler sayesinde tabletler ve akıllı telefonlar neredeyse bir taşınabilir bilgisayar haline gelmiş durumda. Hal böyle olunca özellikle tablet dünyası için bazı durumlarda birden fazla kullanıcının tek bir cihazı kullanması gerekebiliyor veya iş ve ev kullanımı için farklı arayüzlere, menülere ihtiyaç duyulabiliyor. Şimdiye kadar piyasada mevcut olan Android sürümlerinde çoklu kullanıcı desteği resmi olarak duyurulmamıştı ancak kullanıcılar tarafından hazırlanan özelleştirilebilir ROM’larla böyle bir özellik kullanıldı mı bilmiyoruz. Geçtiğimiz hafta YouTube üzerinden yayınlanan bir kullanıcı videosunda Android’in yeni geliştirilen sürümü Android 4.1 Jelly Bean’de böyle bir imkanın olduğu görülüyor. Söz konusu videoda kullanıcı, Samsung Galaxy S3 cihazına Android 4.1.1 Jelly Bean ROM’unu kurmuş ve Android dünyasının duyurmaya hazırlandığı çoklu kullanıcı desteği özelliğini test ediyor. Ancak Google Android yetkililerinden Amith Yamasani’nin yaptığı açıklamaya göre bu özelliğin mevcut haliyle kullanılması oldukça sakıncalı ve istenmeyen durumlar doğurabilir. Fakat böyle bir özellik Android Jelly Bean ile beraber stabil bir şekilde gelecek.

Henüz örneğini görmeden bile böyle bir özelliği fazlasıyla dikkat çekeceğini ve kullanım açısından büyük kolaylık sağlayacağını kestirmek güç değil.

 

[pro-player width=’640′ height=’360′ type=’video’]http://www.techgriff.com/video/android-4-1-jelly-bean-coklu-kullanici.mp4[/pro-player]

Toplam 1 Yorum Var

  1. Arda MERİÇ dedi ki:

    Su an kullandigim Galaxy Nexus ve Nexus Jelly Bean 4.1.1 yuklu olan cihazlarimda boyle bir ozellik yok.Belki ileriki guncellemelerde veya 5.0 yaziliminda kullanilabilir.Ancak resmi kaynak ve resmi software de simdilik boyle bir ozellikten bahsedemeyecegimizin bilgisini verebilirim.
    İyi gunler dileklerimle,

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons