Apple, Amerikan Pazarında İkinci Sıraya Geriledi | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Apple, Amerikan Pazarında İkinci Sıraya Geriledi

Can Devecioğlu
tarafından 19 Ekim 2012 Cuma

 

Apple, yeni satış rekorlarına imza atıyor olsa da Android tarafında da durum hiç kötüye gitmiyor. Amerikan markası ve Amerikanın teknoloji anlamındaki yeni ekolü olan Apple ve tabii ki iPhone ve iPad cihazları, mobil sektörde büyük yeniliklere imza atıyor ancak istatistikler Apple’ın aleyhine gözüküyor. Özellikle de aşağıdaki görselde görebileceğiniz Chitika isimli analiz şirketinin ortaya çıkardığı sonuç bazı dengelerin değiştiğinin en büyük göstergesi. Cihitika isimli araştırma şirketi, kullanıcının en çok hangi cihazla internet trafiği harcadığını açık bir şekilde ortaya çıkarmış durumda. Yanılma payları tabii ki söz konusu ancak istatistiğin genel hatları itibariyle sonuç değerli. Pasta diliminde gördüğünüz gibi Apple, internet trafiği konusunda %45’lik bir öneme sahip. Bu değerin geçtiğimiz yıllara oranla gerilediği belirtiliyor. Bunun en büyük sebebi ise tabii ki Android ve Samsung gibi dünyanın en büyük şirketlerinden birinin Android’i adeta benimsemesi. Pastanın marka bazında lideri Apple olarak görünse de büyük resme baktığımızda işlerin öyle olmadığını görüyoruz. Samsung, HTC, Sony, Huawei, ZTE, Motorola, LG gibi Android işletim sistemleri telefonlar ve genel anlamda düşünürsek Android, pazarın lideri konumunda. BlackBerry ve Nokia ise kendi işletim sistemleriyle pazarda ufak bir paya sahip görünüyor.

Bu istatistik ilk bakışta satış rakamları, genel kullanım alışkanlıklarını ve kullanıcıların tercihini yansıtmıyor gibi görünse de aslında hemen hemen bu saydıklarımızla aynı öneme sahip.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons