Apple, Dokunmatik Ekranla Bütünleşik Güneş Enerjisi Patentini Aldı | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Apple, Dokunmatik Ekranla Bütünleşik Güneş Enerjisi Patentini Aldı

Can Devecioğlu
tarafından 15 Şubat 2013 Cuma
Hem pazarlama hem de endüstriyel anlamda sektöre yön veren Apple, yeni aldığı bir patent ile teknoloji severleri adeta heyecanlandırdı.
 

Güneş enerjisi çeşitli ufak elektronik aletlerin ve büyük çaplı endüstriyel elektrik üretimi amacıyla kullanılan yenilebilir enerji kaynaklarından bir tanesi olarak karşımıza çıkmakta. Uzun yıllara dayanan güneş enerjisini elektrik enerjisine dönüştürme teknolojisi, son kullanıcıya yönelik olarak hayatımızın içerisinde pek yer aldığı söylenemese de önümüzdeki yıllarda Apple bu gidişatın yönünü değiştirecek gibi görünüyor.

Apple ile bağlantılı olmasa da günümüz akıllı telefon ve tabletlerin en büyük sorunu olan dahili ve yetersiz kalan bataryalar, kullanıcıları her akşam cihazlarını şarj etmeye sürüklüyor. Hatta yoğun kullanımda gün içerisinde bile şarj etmek zorunda kaldığımız akıllı telefonların ön yüzeyinde yer alan ve boyutu giderek artan ekran panelleri aslında güneş enerjisini soğurmak için en uygun alanlardan bir tanesi diyebiliriz. Apple bu ipucundan yola çıkarak, hem dokunmatik ekran işlevini görebilecek hem de güneş enerjisinin üzerine yansıdığında elektrik enerjisine dönüştürebilecek yeni bir patenti aldı.

Donanımsal ve yazılımsal olarak günlük ihtiyaçları fazlasıyla karşılayabilecek düzeyde olan akıllı telefonların performans sorunu artık kullanıcıların kriter olarak aldığı bir etken olmaktan çıkmaya başlamışken Apple’ın, mobil cihazlarının ekranını bu şekilde değerlendirmesi, firmanın prestijini ve pazar payını kat ve kat arttırabilecek bir fikir.

Henüz Apple’ın böyle bir çalışması olduğu yönünde söylentiler mevcut değil ancak alınan bu patent, önümüzdeki yılların teknolojisinden izler taşıyor.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons