Apple En Değerli Şirket Ünvanını Kaptırdı | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Apple En Değerli Şirket Ünvanını Kaptırdı

Tufan Yıldız
tarafından 26 Ocak 2013 Cumartesi

 

Apple’da işler iyi gidiyor gibi görünsede yatırımcılar Apple’ın son durumundan memnun değilmiş gibi görünüyor. Apple, iPhone 5’in lansmanıyla birlikte tatmin edici satış rakamlarına ulaşsada iPhone 5’in çıkışıyla birlikte Apple’ın üretkenliğinin düştüğü savunuluyor. Apple’ın son nesil akıllı telefonu iPhone 5 ile birlikte şirketin, bundan sonra köklü değişikliğe uğramamış iPhone üretileceği düşüncesi hemen hemen herkezi sarmış durumda.

Durum böyle olunca Apple’ın hisselerinde bir hayli düşüş mevcut oluyor. Apple son mali raporunu yayınladıkdan sonra en değerli şirket ünvanını kaybetmiş durumda. Geçtiğimiz yıl Exxon Mobil‘i çok az bir farkla geçerek liderlikte bulunan Apple artık sırasını Exxon Mobil’e vererek ikincilik koltuğunda oturmak zorunda kaldı.

Apple’ın mali durumu her ne kadar iyiyi göstermiş olsada iPhone 5’teki beklentileri karşılayamama durumu Apple’ın dünyanın en değerli şirketi ünvanını kaptırmasına sebeb oldu.

Bakalım önümüzdeki günlerde Apple Exxon Mobil’e kaptırdığı koltuğunu tekrar kazanmak için neler yapacağını hep beraber izleyip göreceğiz.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons