Apple'dan Jailbreak Uyarısı | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Apple’dan Jailbreak Uyarısı

Tufan Yıldız
tarafından 6 Şubat 2013 Çarşamba

 

Geçtiğimiz günlerde sizlere iOS 6 İçin JailBreak Çıktı! başlıklı haberimizde Evad3rs isimli grubun iOS 6 işletim sistemi için geliştirmiş olduğu Jailbreak’i duyurmuştuk. Apple’ın iPhone 5 ile birlikte tanıttığı iOS 6 işletim sistemine geçiş yapan kullanıcıların epeyce bir zaman beklediği Jailbreak’ten sonra Apple cephesinden uyarı niteliğinde açıklama geldi.

iOS 6 işletim sistemini kullanan cihazlar için iOS 6’nın stabil olduğunu ve bu cihazlara Jailbreak kurulması durumunda işletim sisteminin stabilliğini kaybedeceğini ve onunla birlikte kullanıcıların bir çok problemle karşılaşabileceğinin uyarısında bulundu.

Jailbreak kullananların başta kararsızlık ile ilgili problemlerin çok sık karşılaşacağını belirten firma herhangi bir uygulamanın kullanımı esnasında aniden kapanma gibi problemlerin yaşanabileceğininde altını çiziyor. Ayrıca Jailbreak’in cihazlarda güvenlik zaafiyeti oluşturduğunu ve bununla birlikte kişisel bilgilerinizin başka kişiler tarafınca ele geçirilme ihtimalinin olduğu belirtiliyor.

Jailbreak kullananların karşılaşabileceği sıkıntılar bunlarlada ibaret değil. Jailbreak kurulan cihazların pil ömründe düşüş gözlemlenebileceğini belirten Apple, veri transferlerindede sıkıntıların yaşanılabileceğinin altını çiziyor. Mesela telefon ile konuşurken beklenmedik kesintiler, internet veri ağını kullanırken yavaşlama ve kesinti gibi sıkıntılarda yaşanılabilir. Ayrıca Jailbreak yerleşik uygulamalarıda etkiliyebiliyor. Mesela hava durumu borsa gibi Apple’ın servislerinde sapmalar mevcut olabileceğini belirten firma iOS’un güncellemelerindende faydalanamıyacak olan cihazların arasında Jailbreak bulunuyor.

Son olarak Apple, cihazların yazılımlarında illegal olarak yapılan müdahaleler kullanıcılarıyla olan lisans anlaşmasını ihlal edildiğini belirtiyor.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons