Apple'nin Beats Elektronik Şirketini Alarak Neyi Hedefledi | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Apple’nin Beats Elektronik Şirketini Alarak Neyi Hedefledi

tarafından 4 Eylül 2016 Pazar

 

Apple’nin Beats Elektronik Şirketini Alarak Neyi Hedefledi

 

apple-beats-alarak-neyi-hedefliyor

Uzun bir süredir Apple’nin Beats Electronics şirketini satın alacağı konusundaki haberler dolaşıp dururken Apple tarafından bir anda resmi bir açıklama geldi. Beats kulaklık ve Beats Music firmalarının şirketi olan Beats Electronics’i satın aldığını resmen duyurdu. Açıklamada satışın tamamlandığını ve 3 Milyar dolara satışın gerçekleştiğini belirten Apple yetkilisi, Apple tarafından bugüne kadar yapılan en büyük satın alma olduğunu dile getirdi. Apple tarafından alınan diğer şirketlere göz atınca son bir yıl içerisinde 24 şirketi satın alıp bünyesine katan Apple, genelde küçük şirketleri satın alırken şimdi ise satın alma yolunda en büyük adımı atmış görünüyor.

Beats Music’i 3 Milyar Dolar gibi yüksek bir rakama satın alan Apple ödeme konusunda 2.6 Milyar Dolar olan kısmı peşin geriye kalan 400 Milyon doların ise belli bir takvime bağlı olarak ödemeye devam edecek. Apple tarafından yapılan resmi açıklamada CEO Tim Cook konu ile ilgili, Apple’nin çok büyük bir adım attığını ve müzik konusunda çalışmaları olduğunu ve bu satın almanın da yapmış oldukları çalışmalar için gerekli olduğunu dile getirdi. Dünyada bir çok müzik şirketiyle çalıştıklarını ve müzik ile ilgili projeleri geliştirmeye devam ettiğini duyurdu. Şuana kadar ki en büyük satın alımı gerçekleştiren Apple, bakalım önümüzdeki günlerde müzik konusunda nasıl bir çalışma içerisinde olacak.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons