Arama Motoru Optimizasyonun Önemi | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Arama Motoru Optimizasyonun Önemi

Tufan Yıldız
tarafından 17 Aralık 2015 Perşembe
Global dünyada tüm önemli kurum ve ticari işletmelerin önem verdiği Arama Motoru Optimizasyonu nedir, nasıl yapılır?
 

Arama Motoru Optimizasyonun Önemi

 

Sitenizin ziyaretçilerinin çoğu Google , Yandex tarafından sağlanmaktadır. Google bu arama motorlarından en büyüğüdür ve pazar payı diğerlerinden çok daha çoktur. Her ne kadar arama motorları dışında çeşitli farklı kaynaklar sitenize ziyaretçi alsa bile birincil ziyaretçileriniz büyük oranda arama motorları olacaktır. Bunu değiştirmeniz pek olası değildir.

Arama araçları amacınıza ulaşabilmeniz için en önemli tekniklerden birisidir. Hedef ziyaretçinize ulaşmak istediğiniz sürece arama motorlarını bir aracı olarak kullanabilmeniz mümkün. Arama motorlarında gözükmeyen siteniz bir hedeflediğiz kitleye ulaşma konusu ile ilgili sorun yaşarsınız.

Bu noktada en iyi neden kullanıcılar ve onların arama motorlarına arama sonuşları dikkat çekmektedir. Bu arama sonuçları , insanları aradıkları sonuçları bulabilmeleri için onlara yardım eden kelimelerdir. Bu kelimeleri iyi seçmek , arama motoru açısından sitenizi iyileştirmek ve bunun yanı sıra kullanıcı tecrübesini düşünmek size düşündüğünüzden çok daha çok katkı sunabilir. Arama görünürlüğü yükseldikçe sitenizin bilinirliği , sitenizin tanınmışlığı ve sitenizin ziyaretçi saysının artması gibi niteliklerde iyileşmeler yaşanır.

Arama araçları gelişen algoritmalar ile çok daha zeki hale dönüşmektedir ancak insanları anlama konusu ile ilgili hala yardıma ihtiyaçları vardır. Arama motorları kullanıcılarına daha makul sonuçlar getirebilmek için gün geçtikçe kendilerini geliştirmeye devam ederler. İşte bu süreçte önemli olan husus SEO çalışmalarıdır , bu çalışmaların büyük bir kısmı sitenizi iyileştirmeniz için size belirgin imkânlar sunarlar ancak bu imkânların yanlış kullanılmasının sonucu sitenizin zarar görmesi olur.

SEO çalışmalarının en dikkat çekici yanı hiç şüphesiz hazırladığınız içerikleri basitçe kullanıcılara ulaştırabilmelidir. İçerikler büyük oranda arama motoru optimizasyonun büyük bir kısmını oluşturmaktadır. İçerik olmadan bu çalışmaların yapılabilmesi pek olası değildir. İnternet gün geçtikçe çok daha gelişmiş, komplike ve rekabetçi bir yapıya bürünmektedir. Bu alanda üstünlük sağlamak isteyen markaların en büyük artısı ise SEO çalışmalarından yararlanmalarıdır.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons