Asgari Ücret | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Asgari Ücret

tarafından 5 Eylül 2016 Pazartesi

 

Asgari Ücret

 

 

asgari-ucret

Ülkemizde sefalet ücreti de denilebilecek ve kiraların dahi ucu ucuna ödendiği bir miktardır. Milletvekillerimizin artmasından korktuğu, geçimin nasıl sağlanacağını düşünmeyen, düşünmek bir yana umurlarında dahi olmadığı, kendi maaş zammını akşamdan sabaha yapıp, bu minimum düzeydeki ücretin, açlık sınırıyla alakası olmayan maaşın günlerce konuşulup yine kendisi kadar az zam alan ücrettir Asgari ücret.

Açlığın Vergisi

Bu minimum düzeydeki ücretten alınan yarı yarıya bulan vergidir.  Elbette vergi şart ve alınması gerek fakat bir inşaat mühendisi kat kat binalar dikerken, kuyumcular milyonlarla oynarken vergi sıralamasında görülemez. Ancak bu asgari ücretten vergi hiçbir kaçağı olmadan alınır.  Ülkemizde çocuksuz bir aile bile geçimini zor karşılarken, geleceğimiz, teminatımız çocuklarımızı nasıl büyütüp gerekli ve ihtiyaçlarını karşılayarak yetiştirebiliriz buda merak konusu tabi. Ülkemizde bir üniversite parası bin TL’leri bulurken bir asgari ücretle çocuğunu nasıl okutur merak konusu.

Asgari Ücretin Artırılması

Yeterli ve sağlıklı beslenme açısından en az 2 bin TL olması gereken asgari ücret şu an yarı durumda.  Zamanında havuz sistemiyle maaşlarda iki katına yakın bir zam yapılmıştı. Havuz sistemi geri getirilebilir ve alınan ücretler kontrol altına alınabilirse geri dönüşleri de aynı şekilde iyi olacak ve sadece asgari ücretli değil bütün ülkeye dönüşü çok daha fazla olacaktır. Umarım ülkemiz için yarınlar daha iyi ve parlak olur.

Etiketler:

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons