Askerlik Sorgulama işlemleri Artık Teknolojik Sistemde | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Askerlik Sorgulama işlemleri Artık Teknolojik Sistemde

Tufan Yıldız
tarafından 22 Aralık 2015 Salı
Askerlik, belirli bir yaşa gelmiş erkek her Türk vatandaşının yerine getirmesi gereken bir görevdir. Ülkemizde şu anki askerlik yaşı 21 dir. Bazı durumlarda kişiler çeşitli nedenlerden dolayı askerliklerini tecil ederek belirli bir süre daha askere gitmeyebilirler.
 

Askerlik Sorgulama işlemleri Artık Teknolojik Sistemde

 

Askerlik, belirli bir yaşa gelmiş erkek her Türk vatandaşının yerine getirmesi gereken bir görevdir. Ülkemizde şu anki askerlik yaşı 21 dir. Bazı durumlarda kişiler çeşitli nedenlerden dolayı askerliklerini tecil ederek belirli bir süre daha askere gitmeyebilirler. Örneğin öğrenimine devam eden bir öğrenci okulu bitene kadar askerlik görevini tecil ettirerek daha ileriki bir tarihte askere gitme hakkı elde edebilir. Bu durum tabi ki belirli bir düzen içerisinde yapılıyor. Askerliğini tecil ettirmek isteyen kişiler ilgili askerlik şubesine giderek durumlarını belirtir bir dilekçeyle başvuru yapıyorlar. Sonrasında tecili bittiği tarihte yeniden askerlik şubesine giderek tecilini bozdurup askere gitmek için başvuruda bulunuyor. Ülkemizde askere alma zamanlarının diğer bir ismi celp dönemidir. Yani celp dönemi askeriye tarafından belirlenen ve belirli zamanlarda askere gitmek isteyen kişilerin askere alınacakları tarihi gösteriyor. Askere gidecek olan adayla ilgili askerlik şubelerinden ya da internet üzerinden askerlik sorgula işlemi yaparak hangi şehirde ve hangi birlikte askerlik yapacaklarını kolaylıkla öğrenebiliyorlar.

Askerlik için başvuruda bulunan kişilerin merak ettikleri en önemli sorulardan bir tanesi şüphesiz nerede askerlik yapacaklarıdır. Yapılan başvurulardan ve celp dönemine göre ne zaman askere gidileceğinin belirlenmesinden sonra kişilerin nerede askerlik yapacakları kesinlik kazanmış olur. Asker adayları askerlik sorgula işlemleri sayesinde nerede askerlik yapacaklarını öğrenebilir ve bu konudaki meraklarını giderebilir. Teknolojiyle arası iyi olan asker adayları nerede askerlik yapacaklarını çok daha kolay bir şekilde öğrenebilir. Normal şartlarda ilgili askerlik şubesine giderek askerlikle ilgili sorgulama yapılabilir ve kişi nerede askerlik yapabileceğini öğrenebilir. Ancak günümüzde askerlik sorgula işlemlerinin yapılabileceği çok daha kolay ve pratik bir yol var. Milyonlarca kişinin her gün ziyaret ettiği askerliksorgulama web sitesi üzerinde oldukça pratik bir şekilde askerlikle ilgili sorgulama yapılabiliyor. Sitenin ana sayfasında yer alan askerlik sorgulama alanı üzerinde bunun dışında çok sayıda sorgulama yapılabiliyor. Askerlik durum belgesi sorgulama, seferberlik emri sorgulama, kimlik numarasıyla askerlik sorgulama, kısa dönem- yedek subay askerlik sorgulama gibi pek çok konuda sorgulama bu alan üzerinden kısa sürede gerçekleştirilebiliyor.

Özellikle önümüzdeki dönemde askere gidecek olan 1996 doğumlu askerler sitenin avantajlarından daha çok yararlanıyor. Site üzerinde bulunan 96/1 Askerlik sorgulama alanı üzerinden yeni asker olacak tüm adaylar sorgulamalarını yaparak nerede askerlik yapacaklarını kısa sürede öğrenebiliyorlar. Böylece askerlik görevinin nerede yapılacağıyla ilgili yaşanan merak giderilmiş olur. Asker adaylarının görev yapacakları birliklerini önceden öğrenmeleri askere gitmeden önce eğitim alınacak birlikle ilgili araştırma yapılmasına da olanak tanır. Bu yüzden 96/ 1 askerlik sorgulama askere gidecek olan asker adayları için oldukça önem taşır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi yeni dönemde askere gidecek olan asker adayları sitenin 96/ 1 askerlik sorgulama alanına girişi yaparak kısa sürede nerede askerlik yapacaklarını kolaylıkla öğrenebilirler.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons