Baykon Hassas Terazi Fiyatları | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Baykon Hassas Terazi Fiyatları

tarafından 6 Temmuz 2017 Perşembe

 

Endüstriyel tartım sistemleri konusunda ülkemizin medarı iftarı konumunda olan Baykon, bu konuda oldukça önemli çalışmalara imza atmaktadır. Ülkemizi endüstriyel tartım sistemleri konusunda tüm dünyaya tanıtırken aynı zamanda da teknolojik gelişmeler ile de gün geçtikçe farklı bir seviyeye çıkmaktadır. Endüstriyel tartım sistemleri kullanım alanı oldukça geniş ve pazarı yelpazesi neredeyse tüm dünyaya yayılan bir sektördür. Tartım sistemleri hemen her sektörde kullanılmaktadır.

Laboratuvar ortamında kullanılan teraziler içerisinde hassas teraziler dışında mikro teraziler ve analitik terazileri de sayabiliriz. Fakat burada hassas teraziler çok küçük hassasiyet birimlerinde ölçüm yapabiliyor ve diğer terazi sistemlerine göre daha yüksek kapasitelerde tartım gerçekleştirebiliyor. Ülkemiz tartım sistemleri konusunda önemli ölçüde ihracat yapar duruma geldi. Ülkemizin bu alanda en önemli temsilcisi de Baykon Hassas Terazi olmuştur. Baykon Endüstriyel Tartım Sistemleri, 20 yılı aşkın süredir bu alanda faaliyet göstererek çalışmalarını sürdürmektedir.

Baykon Hassas Terazi Kullanım Alanları

Baykon hassas teraziler, sektörde önemli bir konumdadır ve üretimin ihtiyaç fazlası ihracat olarak yurtdışına satılmaktadır. Kullanım alanlarına bakacak olursak da genellikle laboratuvar bazlıdır. Tıp, eczacılık ve ilaç sanayi, kozmetik sanayi, kalite kontrol ve araştırma geliştirme laboratuvarları gibi sektörlerde çok küçük ölçüm birimleri için kullanılmaktadır. Burada kriter nokta sektörün istediği hassaslık derecesidir. Yani Ar-Ge çalışması yapan bir tıp, eczacılık laboratuvarı ile kalite kontrol laboratuvarı arasında fark olacaktır.

Eczacılık, tıp ve ilaç sanayi gibi hayati değer taşıyan sektörlerde hassas terazi kullanımı önemlidir. Çünkü üst düzey dikkat ve hassasiyet gerekir. Bunu ön planda tutmak gerekecektir. Yapılacak en ufak bir hata, gözden kaçırılacak en ufak bir pay çok büyük sorun teşkil edecektir.

Diğer taraftan da kozmetik sanayisi için de hassas teraziler çok önemli bir yer taşımaktadır. Çünkü orada da çok küçük birimler ile çalışılmaktadır ve formülasyonda yapılacak en ufak bir hata tüm içeriği mahvedecektir. Bu sebeple herşeyin noktası noktasına aynı olması hususu çok önemlidir.

Diğer taraftan da ilaç, tıp ve eczacılık dışında belki de en önemli kullanım alanı olarak Ar-Ge laboratuvarlarını gösterebiliriz.

Etiketler:

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons