Beyniniz Yeteneklerinizi Nasıl Kontrol Ediyor | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Beyniniz Yeteneklerinizi Nasıl Kontrol Ediyor

tarafından 4 Eylül 2016 Pazar

 

Beyniniz Yeteneklerinizi Nasıl Kontrol Ediyor

 

beynimiz-yeteneklerimizi-nasil-kontrol-ediyor

Öğrenme biyolojik olarak beynin belli bölümlerinde gerçekleşmektedir. Beyinde öğrenmeyi kontrol eden merkezler bulunmakta ve kişi eski bilgileri üzerine yeni bilgilerini eklemeyi bu merkezler sayesinde gerçekleştirmektedir. Aynı zamanda beynin iki farklı yarım küresinin farklı öğrenme merkezlerini kontrol ettiği de bilinmektedir. Bunun anlamı kişideki öğrenme yeteneklerinin farklı yönlerde geliştirilebilmesi olmaktadır.

Öğrenme yeteneklerini kontrol eden beynin sağ ve sol yarım küresinin görevleri farklıdır. Başarı İçin Beyninizi Bir Bütün Olarak Kullanın Sağ yarım küre sanatsal yetenekleri, sosyal zekayı kontrol ederken, sol yarım küre analitik düşünme yeteneği, mantıksal ve matematiksel kavramları algılama zekasını kontrol etmektedir. Günümüzde matematiksel konularda başarılı olan kişilerin daha zeki kişiler oldukları varsayılsa da aslında beyninin her iki yarım küresini de etkin bir şekilde kullanabilen kişilerin başarılı olduğu ortaya konmuştur. Bu noktada bilinmesi gereken durumlardan bir tanesi de sayısal zekanın ilerletilmesi 7 yaşından itibaren duruyorken, sosyal zekanın ömür boyu geliştirilebilir olmasıdır. Ömür Boyu Mutluluk İçin Sosyal Zekanızı Geliştirin Sosyal zekanın değerini bilmek başarının anahtarı olmaktadır.

Bir insan sayısal anlamda ne kadar zeki olursa olsun, iletişim kurma becerisinde zayıflıklar mevcutsa kabul görmeyecektir. Bilgilerini etkin bir şekilde aktarabilmek, kitlelere hitap edebilme yeteneği gibi başarılar tamamen sosyal zekanın ürünleri olmaktadır. Bu noktada her şeyin başarı olmadığı da bilinmelidir. Sosyal zekasını geliştiren ve etkin bir şekilde kullanabilen kişilerin ömürleri boyunca daha mutlu daha pozitif oldukları bir gerçektir.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons