Bilgisayar Seçimi Nasıl Yapılabilir | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Bilgisayar Seçimi Nasıl Yapılabilir

tarafından 10 Mart 2016 Perşembe

 

Bilgisayar Seçimi Nasıl Yapılabilir

Bilgisayarlar çok önemli bir teknolojik alet. Hemen herkes bir bilgisayar sahibidir. Günümüzde birçok işlemi rahatlıkla bir bilgisayardan halledebiliriz. Bu bilgisayarları seçerken birtakım şeylere de dikkat etmek gerekiyor. Bilgisayarın özellikleri ve fiyatı bu tercihinizde ön planda olmalıdır. Ancak bilgisayarı aldığınız firmanın güvenilirliği ve bilgisayar üretici firmasının güvenilirliği ve kalitesi de önemlidir. Ayrıca bu konuda bilgisayara verilen garanti şartlarını da dikkate almanız iyi olacaktır.

Bilgisayar Seçimi

Bilgisayarlar arasında tercih yaparken öncelikle masaüstü ya da dizüstü bilgisayardan hangisini seçeceğinize karar vermeniz gerekiyor. Eğer bu bilgisayarı gezdirmek istiyorsanız her yerde kullanmak istiyorum diyorsanız dizüstü bilgisayar tercih edebilirsiniz. Ancak ben evde kullanacağım diyorsanız masaüstü bilgisayar sizin için iyi bir tercih olacaktır. İkisi arasında bir tercih yaptıktan sonra özelliklere karar verebilirsiniz.

Bilgisayar Özellikleri

Bilgisayar seçiminde özellikleri çok önemlidir. Yapacağınız işe göre bir bilgisayar tercih etmek sizin için daha iyi olacaktır. Kullanmayacağınız kadar yüksek özelliklere boş yere para vermek iyi bir tercih olmayabilir. Ayrıca düşük özellikli bir bilgisayar sizin ihtiyacınızı karşılayamazsa oda bir işe yaramaz. Yapacağınız işe uygun performansa sahip bir bilgisayar tercihi yapmak çok önemlidir. Mesela tasarım yapılacak bir bilgisayar yüksek özelliklere sahip olmalıdır. Ancak sadece internette gezinecekseniz daha düşük özellikli bilgisayarlar işinizi görebilir. Bu yüzden hangi işte kullanacaksanız ona göre bir tercih yapmak sizin için daha yararlı olacaktır.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons