Bilgisayar Teknolojisi | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Bilgisayar Teknolojisi

tarafından 11 Mart 2016 Cuma

 

Bilgisayar Teknolojisi

Bilgisayarlar günümüzdeki en önemli teknolojik araçlarda. Bilgisayarlar yardımıyla birçok işlemi rahatça yapabiliriz. Zor matematiksel hesaplamalardan tutunda bankacılık işlemlerine kadar bilgisayarlar birçok alanda bize yardımcı olurlar. Bilgisayar ve bilgisayar bileşenleri üreten birçok firma var. Bunun sebebi ise bilgisayar teknolojisinin çok talep alması ve bu piyasanın büyüklüğü.

Bilgisayar Teknolojisinin Yararları

Bilgisayarın bize sağladığı faydalar nelerdir? Bilgisayarların faydalarına daha birçok örnek verilebilir. Bilgisayarlar bize internet dünyasının kapısını açar. İnternet ile birçok şeyi yapabiliriz. Bunları şöyle sayabiliriz. Bilgisayarlar ile bankaya gitmeden bankların internet siteleri üzerinden birçok işlemi kolaylıkla halledebiliriz. Bankaların internet şubelerinden havale elektronik fon transferi gibi birçok işlemi kolaylıkla halledebilirsiniz. İnternet üzerinden haber sitelerine girip gazete almaya gerek kalmadan internet üzerinden gazete haberlerini okuyabilirsiniz. Yine internet üzerinden yakınlarımızla ya da arkadaşlarımızla bir web kamerası yardımıyla görüntülü görüşebiliriz.

Bilgisayar Bileşenleri

Bilgisayarlar birçok bileşenden oluşurlar. Bilgisayar bileşenlerini şöyle sayabiliriz. Kasa monitör fare klavye hoparlör yazıcı modem ve kamera. Bu bileşenlerden bazıları olmasa da bilgisayar çalışır. Mesela modeminiz olmazsa internete giremezsiniz ancak bilgisayarda yüklü olan programları kullanabilir ve bilgisayar hafızasındaki şeyleri de görüntüleyebilirsiniz. Bilgisayarın en önemli bileşeni kasadır. Kasada bilgisayarın çalışması için gerekli olan temel parçalar bulunur. Bunlar ram, ekran kartı, hard disk ve ana karttır. Bu parçalar bilgisayarın çalışması için en gereken en önemli parçalardır.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons