Bilgisayarı Hızlandırma İçin Yapılabilecekler | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Bilgisayarı Hızlandırma İçin Yapılabilecekler

tarafından 27 Şubat 2016 Cumartesi

 

Bilgisayarı Hızlandırma İçin Yapılabilecekler

Etiketler:Bilgisayarı Hızlandırma İçin Yapılabilecekler, Bilgisayar Hızlandırma, Bilgisayar Nasıl Hızlanır, Bilgisayar Hızı Yükseltme, Bilgisayar

Bilgisayarım neden yavaş çalışıyor diyorsanız şimdi okuyacağınız önerileri uygulamanız gerekmektedir.

Sabit Diskin Dolu Olması

Sabit diskin dolu olması bilgisayarı yavaşlatır. Bunun için en az yüzde 15’inin boş olması gerekir. Bilgisayarınız işlem yaptığı sırada bilgisayar belleği yetersiz kalırsa sabit disk devreye girer. Geçici olarak da bellek işlevi görmüş olur.

Bilgisayar-hızlandırma-görünüm
Diskleri Birleştirmeniz Gerekir

Yapmanız gereken diğer bir konu ise belirli aralıklar içinde disk birleştirme işlemini yapmanız gerekir. Windows içinde disk birleştirici adındaki aracı kullanarak daha kolay bir şekilde birleştirme işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Kullanılmayan Programların Kaldırılması

Eğer çok sık kullanmadığınız programlar varsa açık olmaması gerekmektedir. Programların arka planda çalışması bilgisayar hızınızın yavaşlamasına neden olabilir. Saatin olduğu sağ alt köşede açık olan programlar görülmektedir. Buradan kullanmadığınız programları kapatabilirsiniz.

Masaüstündeki Dosyaları Azaltın

Eğer bilgisayarınızın masaüstünde fazla program bulunuyorsa bu da bilgisayarın yavaşlaması sorununa neden olur. Olabildiğince masa üstünü temiz tutmaya çalışmalısınız. Fazla şekilde kısa yol bulunduğu durumlarda hem performansınız düşer hem de bilgisayarın çalışmasını zorlaştırır.

Duvar Kağıdı Kullanmamaya Özen Gösterin

Duvar kağıtlarının bazılarının boyutları çok yüksektir. Yüksek boyutta duvar kağıdı kullanırsanız bilgisayarınızın hızı yavaşlar. Masaüstü ile pencere arasında geçiş yaptığınız zamanda bilgisayarın zorlandığını, takıldığını hissediyorsanız duvar kağıdını kaldırmanız gerekmektedir. Ciddi bir şekilde bilgisayar hızının artması durumunu göreceksiniz.

Birden Fazla USB Bellek Kullanmak

Yedek flaş bellek sistemin hızlanmasına katkı sağlar. Birden fazla USB bellek kullanmanız bilgisayarınızın hızlanmasına yardımcı olacaktır.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons