Bilgisayarı Optimize Etmek Nedir | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Bilgisayarı Optimize Etmek Nedir

tarafından 3 Mart 2016 Perşembe

 

Bilgisayarı Optimize Etmek Nedir

Bilgisayar ınızın hızını iyileştirmek için son derece çok fazla yol mevcuttur. Ne mevcut ki, yapılacak en fazla şey her süre için temel şeylerdir ki bunlar aynı sürede en pratik adımlardır. Tüm çalışan makineler gibi bilgisayar da bazı kullanım hususlarına dikkat edildiğinde düzgün şekilde çalışır, bilgisayar da temizken daha iyi çalışır. Bir bilgisayar söz konusu olduğu zaman, dijital bir biçimde temizse daha iyi çalışır.

Adım Adım Optimizasyon Teknikleri

Bilgisayarınız da bilgisayarın hızını düşüren tümprogramları kaldırmakla işe başlayın. Bazı programlar bilgisayarınız açılırken bir takım uygulamalar çalıştırırlar ve bu da bilgisayarınızın açılmasını güçleştirir.    Ayrıca bilgisayarı optimize ederken gereksiz olan tüm dosyaları önce bir soya içine atarak kaybolmalarını önleyiniz.

Eğer üçüncü adımı atlarsanız, ilk iki adımın hiçbir manası kalmamaktadır. Son adım ise disk birleştirme işlemidir. Süre içinde sisteminizdeki dosyalar parçalara ayrılacak ve bilgisayar da var olan sıraları bozulacak, bu da sisteminizin dosyaları bulmasını güçleştirerek, bu arada bu dosyaları bulmanız, için geçen zamanı uzatacaktır.

Optimize-etmek
Bilgisayar Nasıl Optimize Edilir?

Şayet bu dosyalardan bir tarafını tutmak istiyorsanız, bunları CD’ye çekmelisiniz. Gereksiz dosyaları hard diskiniz de gizleme alışkanlığından vazgeçin. Bunun yanında sisteminiz itibariyle bundan böyle kullanılmayan dosyaları da sistemden uzaklaştırmak için Disk Temizleme aracını bu şekilde kullanmalısınız. Bu sebepten dolayı onları kaldırdığınızdan emin olun.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons