Bilgisayarın Hayatımızdaki Yeri | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Bilgisayarın Hayatımızdaki Yeri

tarafından 12 Mart 2016 Cumartesi

 

Bilgisayarın Hayatımızdaki Yeri

Gelişen teknolojiyle beraber bilgisayarın hayatımızdaki yeri tartışılmazdır. Bilgisayar hayatımıza hayatına kadar birçok alanda bilgisayardan faydalanılmaktadır. Bilgisayar hayatımızın bir parçası olmuş durumda artık. Televizyon gibi bilgisayar da evimizin baş köşesin de yerini almış durumda. Hatta televizyonu geri de bırakarak en çok kullandığımız kitle iletişim araçlarındandır. Bilgisayarın önemi hayatımızda tartışılmaz. Bilgisayar hayatımıza girdi gireli birçok işimizi onun sayesinde halletmeye başladık. Sanal alışverişten, havale eft gibi işlere, facebook, instegram gibi sosyal aleme kadar birçok şey bilgisayar sayesinde olmakta. Bilgisayar bizi oturduğumuz yerden işlerimizi hallederken sosyal alemde arkadaşlarımızla sevdiklerimizle buluşturan yapısı sayesinde birçok kolaylıklar sağlamaktadır.

Bilgisayarın-yaşamımızdaki-yeri
Bilgisayar
ın Zararları nelerdir?

Bilgisayarın zararları yararları kadar önemlidir. Bilgisayar bize hayatımızda birçok kolaylık sağlarken, uzun süre kullanıldığı takdirde ciddi zararlara yol açabilir. Bilgisayar başında uzun süre durmamız beynimizi, gözlerimizi ciddi anlamda bozabilir. Özellikle küçük çocukların uzun süre bilgisayar da durması sakıncalıdır.Bilgisayar dünyası bize birçok şeyin kapısını açarken bizi sosyal anlamda birçok şeyden de uzaklaştırır. Sevdiklerimizle birebir temas ederek iletişim kurmak bilgisayar ortamında iletişimden daha değerlidir ve onun yerini alamaz.

Bilgisayar Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Bilgisayar kullanırken uzun süre kullanmamaya özen göstermeliyiz. Boş işlerde saatlerce bilgisayarı kullanmak hem zaman israfı hem de monoton bir hayat yaşayarak hareketsiz kalmamızı sağlar. Bilgisayarı önemli işlerimizde kullanırsak sevdiklerimizi de ihmal etmemiş oluruz. Bilinçli şekilde bilgisayarı kullandığımız takdirde faydalarından yararlanabiliriz.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons