Bilgisayarınızı Güvende Tutmanın Yolları | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Bilgisayarınızı Güvende Tutmanın Yolları

tarafından 5 Eylül 2016 Pazartesi

 

Bilgisayarınızı Güvende Tutmanın Yolları

 

bilgisayarinizi-guvende-tutmanin-yollari

Hazır aldığınız yahut format attığınız bilgisayarınızı güvende tutmak sizin kontrolünüz altındadır. Özellikle bilmediğiniz ve sertifika konusunda güven vermeyen uygulamaları çalıştırmamanız gerekiyor. Gün geçtikçe malware, trojen ve virus yazılımlarında oldukça artış meydana gelmiştir. Buna karşılık kullandığınız koruyucu programların her tehlikeyi anında tespit etmesi de olanaksızıdır. Güçlü antivirüsler örneğin KasperSky gibileri hem pahalı hem de bilgisayarınızı yorucu ve kasıcı programlardır. Ücretsiz olarak elde edilebilecek antivirüs programlarında hep bir pro versiyon bulunmakta ve korunmasız kalmaktasınız. Bu nedenler bilgisayarınızda Microsoft Security Esential ve Windows Defenderi tercih etmenizi öneriyoruz.

Bilgisayarınızı güvende tutamadığınız ve sıkıntıya düştüğünüz durumlarda malesef format atmaktan başka çare kalmıyor. Bu nedenle sürekli kullandığınız uygulamalar bir yana, emin olmadığınız şeyleri bilgisayarınıza dahil etmemeniz ve kurmamanız en doğrusu olur. Bu tür uygulamalar hem başka uygulamaların kurulmasını gerektirdiği gibi hem de bilgisayarınız kasılmasına sebep olup ve işleyişine olumsuz yönde etki eder. Kendinize ait programları kurduğunuzda bilgisayarınız temizse ve daha fazlasına ihtiyaç duymuyorsanız, antivirüs programlarını devre dışı bırakarak bilgisayarınızın randımanını arttırabilirsiniz. Güvenliğiniz açısından internet ortamlarında, her sitede aynı şifreyi kullanmayınız. Facebook, Twitter, Hotmail, YouTube, Instagram, ve Google gibi hesaplarınız için farklı şifreler kullanmanız çok önemlidir. Neden mi? Çünkü bir şifrenizin açığa çıkmasıyla diğer şifrelerinizin aynı olmasından dolayı hesaplarınız kolayca ele geçirilir o yüzden.

Bir çok siteye üyeyim bir çok mail hesabım var hepsini kolayca aklımda tutmak için aynı şifreyi kullanıyorum derseniz. Sizlere tavsiyemiz, şifrelerinizi güvenli bir yerde kayıt altına almanızdır. O şekilde kolayca ulaşabilirsiniz. Sürekli ihtiyaç duyuyorsanız Cüzdanınızda yahut cep telefonunuzun sadece sizin ulaşabileceğiniz bir yerinde şifrelerinizi kayıt altına almakta yarar var. Emin olun herkes sizin gibi iyi niyetli ve hoş vakit geçirmek adına interneti kullanmıyor. Kişisel çıkarlarına düşkün insanların, kazanç adına yapmayacağı şey yok desek yalan olmaz. YouTube de Facebook hesabı nasıl çalınır gibi paylaşımların bile bulunduğunu ve bunların anlayamadığımız şekilde engellenmediğini hatırlatırız. Bazı kişilik yönünden gelişmemiş yahut daha küçük yaştaki kullanıcılar bu tür paylaşımlara oldukça ilgi gösteriyorlar. Her zaman bilgisayarınıza format atıp temizleme imkanınız var. Ama çalınan hesaplarınızı ve bilgilerinizi kurtarma imkanınızın olmadığını belirtip, güvenmediğiniz ve şüpheli paylaşımlara tanıdığınız birisinden bile olsa ilgi göstermemeniz sizin yararınıza olur.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons