Bilişim Avukatı Nedir? | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Bilişim Avukatı Nedir?

tarafından 14 Eylül 2017 Perşembe

 

Teknolojinin zaman geçtikçe gelişmesi ile internete girilme oranın artmasıyla internet yolu ile tehdit internet yolu şantaj spam içerikli paylaşım, yorum, mesaj ya da kredi kartı dolandırıcılığı, internet yoluyla hakaret, kişi özel hayatına saldırı gibi bilişim suçları ortaya çıkmış ve gün geçtikçe de yaygın hale gelmiştir. Bu bilişim suçları hakkında bu bilişim avukatı müvekkili mağdur ya da sanık olsun uzman ve deneyimli bilişim avukatı kişiliğe ile dava da onun haklı çıkması ve davayı kendi müvekkilinin kazanması için elinden gelenin en iyisini yapmaktadır. Bir avukatın konuya hakim olması ve alanında uzman olması çok önemlidir. Daha önce aynı türden davalara girmiş ve bu davalardan edinmiş olduğu deneyim ile de sizlerin davalarınızı çok iyi bir şekilde takip edebilecek ve davanın her aşamasında etkin bir rol oynayabilecek bir insandır.

Bilişim yani internet yoluyla işlenen suçlarda sanık olan kişinin suçsuzluğunu ispat edebilmesi için seçeceği bilişim suçları avukatı dijital delilleri toplayacak kadar internete hakim ve deneyimli olmalıdır. Aslında kredi kartı dolandırıcılığı, başkasına ait kredi kartı kullanma suçları bilişimin içine girmese de bu kanun koyucu tarafından bilişim suçu kabul edilmiştir. Bu nedenle bu konularda da mağdur ya da sanık iseniz sizlerin haklarınızı savunacak olan kişi bilişim avukatı olmalıdır. Birde asıl bilişime karşı işlenen suçlar vardır ve bunlar bilişimin engellenmesi ya da bilişime kanuni olmayan yollardan girilmesi gibi suçlardır. Bu suçlardan sanık olan kişilerinde kendilerine tecrübeli bir bilişim avukatı seçmeleri gerekmektedir.

Bilişim alanında en çok rastlanan ve bilişim avukatlarının en çok yapması istenen şeylerden birisi de içerik kaldırılması olmaktadır. Kişileri karalayan ve yalan haberler ile dolu içeriklerin youtube ya da diğer sosyal medya araçlarında yer alması bu kişilerin mağduriyetine neden olacağı için bunların kaldırılması gerekmektedir. Bunu da ancak sizler adına dava açacak olan bir bilişim avukatı yapabilecektir. Davanın kısa sürede sonuçlanması için gerekli takibi yapacak ve içeriğin tamamen internetten kaldırılmasını sağlayarak sizlerin bu mağduriyetine bir son verecektir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons