BlackBerry’nin Kurucusu Jim Balsillie, Tüm BlackBerry Hisselerini Sattı | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

BlackBerry’nin Kurucusu Jim Balsillie, Tüm BlackBerry Hisselerini Sattı

Can Devecioğlu
tarafından 15 Şubat 2013 Cuma
Akıllı telefon sektörünün can çekişen üyesi BlackBerry'nin kurucusu, şirkete ait elinde bulundurduğu tüm hisselerini satarak, BlackBerry ile olan tüm ilişkisini kesti.
 

Geçtiğimiz Ocak ayının son günlerinde BlackBerry 10 işletim sistemini ve BlackBerry Z10 akıllı telefon modelini duyururan RIM yani yeni adıyla BlackBerry’nin kurucusu ve ilk CEO’su Jim Balsillie, elinde bulundurduğu tüm BlackBerry hisselerini sattı. Şirketin yaklaşık yüzde 5’lik kısmını içeren hisseler, Jim Balsillie’e ait tüm malvarlığıydı denilebilir. BlackBerry ile tüm ilişkilerini de kesen eski patron, anlaşılan o ki BlackBerry’den umudunu kesmiş. Sattığı hisseler karşılığında yaklaşık olarak 300 milyon dolar gelir elde eden Balsillie, herhangi bir başka proje içerisinde de yer almıyor.

Cihazın lansmanından sonra ilk kez kullanma şansı bulan teknoloji basınında BlackBerry 10 işletim sisteminin ve BlackBerry Z10 modelinin oldukça hızlı ve stabil olduğuna dair hayli olumlu eleştiri yer almıştı fakat cihazların fiyatı ne yazık ki hiç rekabetçi değil. BlackBerry Z10, iPhone 5′ten Daha Pahalı! başlıklı yazımızda da dile getirdiğimiz gibi iPhone 5’ten yaklaşık olarak 200 dolar daha yüksek bir fiyata peşin olarak satılan BlackBerry’nin bu fiyatı, akıllı telefon pazarından istediği payı almasını sağlayacak mı ilerleyen günlerde göreceğiz.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons