BlackBerry’nin Yeni Patenti Farklı Bir Konsepte Ait | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

BlackBerry’nin Yeni Patenti Farklı Bir Konsepte Ait

Can Devecioğlu
tarafından 16 Şubat 2013 Cumartesi

 

Akıllı telefon dünyasnın umduğunu bulamayan üyesi BlackBerry’nin yeni bir pantet aldığı ortaya çıktı. Görseline de yer verdiğimiz patent, görebileceğiniz gibi dönebilen bir ekranı ve tam klavyeyi içeriyor. Daha önceki modellerinde de tam klavyeye sıkça yer vermeye çalışan BlackBerry’nin üzerinde çalıştığı bu pantentin bir akıllı telefona uygulanmak için fazla büyük olacağını söylemek gerek. Daha çok bir tablet bilgisayara uygun olacağını düşündüğümüz bu patent diğer yandan son dönemlerde piyasaya çıkan Windows 8 işletim sistemli ultrabooklara da fazlasıyla benzeyecek gibi görünüyor.

Geçtiğimiz ay 30 Ocak’ta duyurulan yeni işletim sistemleri BlackBerry 10 ve yeni akıllı telefonları BlackBerry Z10 isimli üründen sonra firmada ciddi değişikliklere gidildiğini söylemek mümkün. Öncelik RIM adından vazgeçen firma artık sadece BlackBerry çatısı altında toplanıyor. Bunun yanı sıra firmanın kurucusunun da şirketten ayrılması, gemiden ilk kaptanın ayrılması yine oldukça radikal değişikliklerden. BlackBerry’nin yaptığı bu hamlelerin firmaya uzun dönemde ne yönlerden etki edeceğini ilerleyen dönemlerde görebileceğiz.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons