Bosna Hersek’te eğitim ile Kariyer Fırsatlarınızı Kendiniz Oluşturun | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Bosna Hersek’te eğitim ile Kariyer Fırsatlarınızı Kendiniz Oluşturun

tarafından 14 Mayıs 2017 Pazar

 

Kariyeriniz İçin Bosna’da Eğitim Sizi Bekliyor

Herkesin hayallerini süsleyen bir bölüm vardır. Akademik eğitim alabilmek ve hayallerinde ki bölümde okuyabilmek için yıllarca üniversiteye hazırlanırız. Ancak sınav zamanı yaşanan stres sebebiyle sınavda istenilen başarıyı bir türlü elde edemeyiz. Bu da hayallerimizi yarıda bırakır. Ancak bu durum artık kader değil. Öğrencilerimiz yurtdışında eğitim alabilir ve kariyerlerini istedikleri yönde ilerletebilirler. Bosna Hersek üniversiteleri fiyatları Türkiye’de eğitim alamayan öğrenciler için olduğu gibi Türkiye’de üniversite okuyan ancak yurtdışı deneyiminede sahip olmak isteyen öğrencilere de açıktır. Bologna sistemine dahil olduğundan Bosna Hersek üniversiteleri Türkiye’den ve hatta 47 Avrupa ülkesinden yatay geçişe müsaittir. Hukuk, inşaat mühendisliği, mimarlık, elektrik elektronik, Bilgisayar Mühendisliği, yazılım mühendisliği, finans, pazarlama, bankacılık ve daha birçok farklı bölümde eğitimler mevcuttur. Bu eğitimlere öğrenciler lise diploması ile başvuruda bulunabilmektedirler.

Bosna Hersek üniversiteleri devlet üniversitelerinde Boşnakça eğitim sunmaktadır. Boşnakça Slav ailesine ait bir dildir. Öğrenciler bu dilde eğitim almakta zorlanmazlar ancak elbette bir hazırlık süreci ve düzenli çalışma esastır. Öğrenciler hazırlık eğitiminden sonra ekonomik fiyatlar ile lisans eğitimlerini devlet üniversitelerinde alabilirler. Türkçe eğitim düşünen öğrenciler için de Türkçe destekli eğitimler mevcuttur. Uluslararası Travnik Üniversitesi Türkçe destekli bir eğitim olanağı sunmaktadır. Aileler ve öğrenciler Bosna üniversite eğitim tercih etmektedirler. Bosna Müslüman bir ülkedir. Osmanlı yönetiminde yüzyıllarca kalmış olmasından dolayı da Türkiye’den gelen öğrencileri sevecenlikle karşılamaktadır. Öğrencilerimiz Bosna’da eğitim konusunda herhangi bir yabancılık çekmemektedir. Bosna’da eğitim yaşam şartları açısından da avantajlıdır. Ülkede ev kiraları çok ekonomiktir. Evler lüks, müstakil, geniş ve modern eşyalar ile döşelidir. Birçoğunda faturalar kiraya dahildir. İnternet bağlantısı hemen her yerde bulunmaktadır. Kafeleri, restoranları, alışveriş mekanları da öğrencilerin sıkılmamasını sağlamaktadır. Öğrenciler burada kış sporları ile de ilgilenmektedirler. Ayrıca fitness salonları da mevcuttur ve oldukça düşük aylık ücretler ile fitness yapmak mümkündür. Bir öğrencinin ortalama aylık gideri 350-400 Euro olarak gerçekleşmektedir.

Öğrenciler yeme-içme, konaklama ve cep harçlığı olarak ortalama bu kadar para harcamaktadırlar. Bosna Hersek’in Sayabosna şehri başkenttir. Başkentte yer alan havaalanı Travnik şehrine yaklaşık bir buçuk saat uzaklıkta yer almaktadır. Öğrenciler ve veliler her gün Saraybosna’ya sefer düzenleyen THY veya Pegasus uçakları ile Bosna Hersek’e gelebilmektedirler. Yolculuk ortalama 80 dakika sürmektedir. Ülke giriş çıkışlarında sorun yaşanmamakta diğer ülkeler gibi iadeler yaşanmamaktadır. Bosna’da eğitim bu nedenle de tercih edilmektedir. Veliler gönülleri rahat bir şekilde gençleri buraya eğitime gönderebilmektedirler.

Eurostar Yurtdışı eğitim Bosna Hersek üniversitesi kayıt ofisi görevi görmekte ve yıllardır burada ki üniversitelerde danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Uluslararası Travnik Üniversitesinin de tek yetkili kayıt ofisidir. Lise, Önlisans diplomalarınız ile bizlere başvuruda bulunarak kayıt işleminizi gerçekleştirebilir; kariyer basamaklarını hızla tırmanabilirsiniz.

Etiketler:

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons