Bugün İtibariyle Taksitsiz Dönem Başladı | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Bugün İtibariyle Taksitsiz Dönem Başladı

Tufan Yıldız
tarafından 1 Şubat 2014 Cumartesi
Ülkemizde yeni kredi kartı düzenlemesiyle birlikte bugünden itibaren cep telefonu satışı taksitle satılmayacak. Bilgisayarlar ise en fazla 9 taksitle alıcı bulabilecek. Detaylar haberimizin devamında.
 

Ülkemizde yeni kredi kartı düzenlemesiyle elektronik cihazlarda taksitli satışlarda oldukça değişim gerçekleşmişti. Bugün itibariyle yürürlüğe giren taksitsiz satış sonucunda bir çok alışveriş sitesi ve mağazalar fiyatlarında değişikliğe gitti. Ayrıca alışveriş siteleri taksit seçeneğini sitelerinden kaldırdı.

Telefon satışlarında taksitli satışın kalkmasıyla birlikte fiyatlarda şuan için tam anlamıyla bir oynama görülmediği dikkatleri çekiyor. Fakat bu durumda telefon satışlarını olumsuz olarak etkileyeceği aşikar. Hatta taksitli dönemin son günü, kullanıcılar elektronik marketlerde kuyruk oluşturarak taksitli satın almak istediği telefonları satın aldı.

Cep telefonları artık peşin olarak satılacak. Ayrıca bilgisayarlar ise en fazla 9 ay taksitle satılabilecek. Ülkemizin önde gelen alışveriş siteleri gece 00.00’dan itibaren sitelerindeki taksit seçeneğini ya tamamen kaldırdı yada taksit seçeneğine tıklandığında yasal düzenleme gereği 1 Şubat 2014 tarihi itibarıyla cep telefonu kategorisinde taksit uygulanamadığına dair bilgilendirmede bulundu.

Bakalım ilerleyen günlerde yeni kredi kartı düzenlemesi, ülkemizdeki akıllı telefon pazarını ne denli etkileyecek hep beraber göreceğiz.

soru-isareti-1 Size taksitsiz cep telefonu satışları, telefon pazarını nasıl etkiler?

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons