Büyük Falcon Heavy’in Kalkış Tarihi Yayınlandı | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Büyük Falcon Heavy’in Kalkış Tarihi Yayınlandı

tarafından 5 Şubat 2018 Pazartesi

 

Büyük Falcon Heavy’in Kalkış Tarihi Yayınlandı

Büyük Falcon Heavy’in Kalkış Tarihi Yayınlandı başlığı altında sizlere bu konu hakkında bir çok bilgiyi açıklayıcı bir şekilde sitemizde sunmaktayız.

Falcon Heavy’nin test kalkışı, Elon Musk tarafından geçtiğimiz çarşamba “1-2 hafta sonra” olarak açıklamıştı. Şimdi ise Musk, resmi Twitter adresinden, sonunda tarih, saat ve kalkış yerini verdi. Aynı zamanda bu büyük roketin, yük taşıma kapasitesini test edecek olan kalkış, içinde Musk’ın Roadster’ını da barındıracak olan kalkış olacak.

Musk yazdığı Twitter gönderisinde 6 Şubat 2018’de ABD’nin Florida eyaletinde bulunan Kennedy Uzay Merkezi’nde, A39 numaralı Apollo kalkış padinde yapılmasını hedeflediğini söyledi. Yine de şu an için her şey hazır değil ve tarih hedefleniyor. Ancak baktığımızda 6 şubata bir buçuk haftadan bile az kalmış durumda. Yani büyük bir terslik olmazsa kalkışın tarihi 6 Şubat olacak.

Bakalım herkes tarafından beklenen ve Musk’a göre “büyük ihtimalle ters gidecek” olan kalkış nasıl olacak? Özellikle de başarılı olurlarsa Musk bir çılgın fikrini daha gerçekleştirmiş biri olarak, övgüleri üzerine alacaktır. Ancak Musk bile bu konuda fazla umut değil gibi. Siz ne düşünüyorsunuz? İlk yüklü Falcon Heavy kalkışı sizce ters gider ve roket patlar mı? Yoksa Musk başarılı olur mu?

Etiketler:

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons