Canonical Nedir | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Canonical Nedir

tarafından 13 Mart 2016 Pazar

 

Canonical Nedir

Google botlarının canonical etiketlerini hatalı tanımlamasını önlemek için yapmanız gerekenleri açıklamadan önce Canonical etiketinin ne olduğu konusunu birtakım bilgiler paylaşalım.

Canonical bir link elementidir. Bu link elementinin amacı Google botlarının bir web sayfasını birden fazla indekslemesini engellemektir. Konuyu biraz daha açıklığa kavuşturmak için bir örnek vermemiz gerekirse web sayfaları yalnızca tek bir sayfayı açarlar. Oysaki Google botları bu sayfaların her birini farklı bir sayfa olarak tanımlamaktadırlar.

Google’ ın sürekli olarak güncellediği algoritmalarının kopya sayfaları sevmediğini hepimiz çok iyi biliyoruz. Bu tür kopya sayfalardan oluşan web sitelerine Google bir puan vermekte ve Google’ ın vermiş olduğu bu puanda o web sitesinin arama sıralamalarında yukarı veya aşağı yönlü olarak hareket etmesine sebep olmaktadır. İşte bu nedenlerden dolayı sizin kontrolünüzün dışında gerçekleşecek olan duplicate olaylarını önleyebilmek için canonical link elementini kullanabiliriz.

Canonical Etiketi Nasıl Kullanılır?

Canonical etiketi ve arasına yerleştirilen kod içeriği ile kullanılmaktadır. Bunu da şu şekilde gösterebiliriz.

Absolute URL Kullanımı

Canonical etiketi kullanımlarınızda kesinlikle absolute url kullanmanız gerekmektedir. Head arasına yerleştireceğiniz canonical etiketini şu şekilde kullanmanız tavsiye edilir.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons