CNN 25 Milyon Dolar Değerinde Beme Satışında Zarara Uğradı | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

CNN 25 Milyon Dolar Değerinde Beme Satışında Zarara Uğradı

tarafından 29 Ocak 2018 Pazartesi

 

CNN 25 Milyon Dolar Değerinde Beme Satışında Zarara Uğradı

Geçtiğimiz senelerde YouTuber Casey Neistat’ın Beme adlı sosyal bir paylaşım programı güzel ve yüksek pozitif yönde karşımıza çıkmıştı. Yayınlanmasıyla birlikte büyük ilgi gören uygulamayı, dünyanın en büyük haber kanallarından CNN, 25 Milyon dolara satın almıştı. 2017’de Beme ekibiyle birlikte yeni ve bağımsız bir medya markası tanıtmayı planlayan CNN, dün Casey Neistat ile yollarını ayırdı ve Beme’in hayatına son verdi.

CNN’in bu uygulamayı satın almasının en büyük nedenlerinden biri de YouTuber Casey Neistat’ın 5.6 milyon aboneye sahip olmasıydı. Ancak şu anda 8.8 Milyon aboneye ulaşan YouTuber, CNN’in kendinden yeteri kadar faydalanmadığını düşünüyor. Neistat, 3 yıldır emek verdiği şirketi kapanmasıyla YouTube videolarına geri döneceğini açıkladı.

CNN ise Beme’i kapattıktan sonra ekipten 22 kişiyle teknoloji ürünleri geliştirmeye devam edecek. Şirketin yakın zamanda piyasaya sürmesi beklenen canlı haber yayını uygulaması Wire da bunlardan biri.

CNN’in Dijital İşler Genel Müdürü Andrew Morse ise konu hakkında basına şu açıklamayı yaptı:

Her gün değişen bir endüstrinin zirvesinde kalmak istiyorsanız, risk almaktan korkamazsınız. Bu riski almaya değerdi.Biz CNN’i güçlendiren ürünler inşa ettik ve önemli bir yetenek geliştirdik.

Geçtiğimiz aylarda Snapchat’te yayınlanan The Update isimli haber programını gelir getirmediği için yayından kaldıran CNN’in, çözümü Beme ile bulacağı düşünülmüştü. CNN, yayıncılık anlayışına dijitali katmak konusunda ısrarcı olabilir ancak şirketin şimdiye kadar izlediği yol geleneksel medya anlayışından vazgeçmekte güçlük çektiğini gösteriyor.

Etiketler:

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons