CPU Ne Anlama Gelir | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

CPU Ne Anlama Gelir

tarafından 17 Mart 2016 Perşembe

 

CPU Ne Anlama Gelir

Çoğu temel bilgisayar eğitiminde kursunda, son derece çok kişi bu soruyu sorar. Bunlara ek olarak CPU her temel bilgisayar eğitiminde anlatılması gereken bir konudur. Her hangi bir bilgisayarın işletim sistemini CPU etkileyerek bilgisayarçalışma performansını da aynı şekilde takip ederek kullanılmaktadır.Bilgisayarlar program ve donanımın birbirleriyle olan etkileşimi sonucun da çalışırlar.

CPU Bilgisayar’da Ne İşe Yarar?

En öne çıkan donanım parçası, bilgisayarınızın içindeki merkezi ufak ve dikdörtgen biçiminde bir anakarttır. Anakart olarak bilinen bilgisayarın beyni daha çok komutları çeviren ve hesaplamaları gerçekleştiren bir kısımdır. CPU hızlandırmadenen şey de bununla birlikte çalışan bilgisayarın çalışma hızını ve performansını kontrol eden sistemdir. Ne olduğunu ve sisteminizde bilgisayarınız için neler yaptığını anlamışsınızdır.

Bilgisayar Hızı Nasıl Kontrol Edilir?

Bütün sistem programının temelinde yer alan bir işletim sistemi olan CPU hafızaya alma, hafıza da yer ayırma, sistemde ki bilgileri öncelik sırasına koyma, network sağlama, veri alışverişi, giriş ve çıkış bağlantılarını kontrol etme, dosya sistemlerini yönetme bu gibi tüm temel görevleri yerine getirmektedir.

CPU Nasıl Takip Edilir?

Temel bilgisayar eğitiminizin ve bilgisayar temelinizin bir parçası biçimde, işletim sisteminin de ne olduğunu bilmelisiniz. Bilgisayarın donanım programları ndan kaynaklanan bir şekilde CPU her bilgisayar da karşımıza çıkan bir parçadır. Siz de bilgisayarınızın CPU’sunu kontrol ederek bilgisayar hızını bulabilirsiniz.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons