Criteo
Criteo, Şubat ayı içerisinde Türk piyasasına dahil olan online reklam şirketlerinden yalnızca birisidir.
Criteo Türkiye, şu anda yayın hayatına girmiş ve birçok reklam sever kullanıcılar da Criteo ile sözleşme imzalayarak reklam sponsorluklarına bir yenisini eklemiş durumdalar. Performans ve pazarlama teknoloji şirketlerinden olan Criteo, Türkiye üzerindeki ilk ofisini de Criteo Live isimli etkinlik düzenleyerek ilk ofisin açılışını da bir parti yaparak kutlamışlardı. Yarım gün kadar devam eden Criteo Live etkinliği, ayrıca piyasadaki parakendecilerin 2016 stratejilerini gerçekleştirdikleri, içerisinde olduğumuz şu günlerde oldukça kritik bir önem arz eden konuyu da masaya yatırırken ayrıca şirketin başlıca uzmanlarını da Türkiye’de bulunan sektör liderleriyle buluşturmuştu.
Dört yıldan fazla bir süre boyunca Türkiye üzerinde birçok büyük şirketle çalışma yürüten ve müşteri portföylerinde Hepsiburada, Markafoni ve Trendyol gibi oldukça büyük olan markalara da sponsorluk veren şirket, ülkede 45 milyondan fazla kullanıcıyla etkileşime geçmek isteyen reklam verenler adına sunmakta oldukları geniş olanakları da fırsata çevirme amacındalar. Criteo Türkiye ofisi yöneticisi ise önceden Türkiye müdürü olarak görev yapan, şirketin Münih ofisi dahilinde görev alan Erkan Soy’un üstleneceği de ifade edildi.
Criteo Nedir?
Birçok müşterisiyle beraber akıllı bir algoritmaya sahip olan reTargetin ürünüdür. Temmuz ayı içerisinde ADX Tracking firmasını satın alıp bütün platformlar içerisinde müşterilerin takibini yapan ve hedefleme yapabilmiş firmalar arasındaki yerini kolayca hazırladı. Criteo şirketinin yeni bir yerel ofis kurma kararının ardında ise gittikçe yükselme gösteren online ve mobil etkileşimler talebinin yattığını da dile getiren Criteo Doğu Avrupa ve MEA Bölge Genel Müdürü Dirk Henke yaptığı konuşmada şunları dile getirdi: “İnternet ortam ve Mobil penetrasyon içerisinde gelişen olağanüstü büyümeleri göz ardı etmeyip Criteo’nun dijital performans ve pazarlama çözümlerindeki bilinirliği arttırabilmek adına uzun dönemli olan bir büyüme stratejisi üzerinde fikirlerimizi yoğunlaştırdık. Criteo olarak, yeni olan ve potansiyel müşterilerimize, aktif dijital stratejileri faaliyete geçirmelerinde destek olmayı heyecan içerisinde beklemekteyiz.” Criteo Türkiye Yöneticisi olarak görev yapan Erkan Soy; “Criteo’nun Türkiye içerisindeki ilk ofisinin açılmasından dolayı oldukça heyecan duyuyoruz. Bu pazar içerisindeki yerimizin güçlenmesi adına ve Türk yayıncılar, reklam verenler, diğer partnerlerimiz ile oldukça güçlü ilişki kurmamızda oldukça önemli bir adım olacak. İleri teknolojimiz ve çözümlerimiz sayesinde Criteo’nun reklam verenleri, yayıncıları ve son tahlilde ise tüketicilerin birçok fırsat ile karşılaşmalarını sağlayarak hızlı bir şekilde büyüme gösteren e-ticaret pazarı içerisine ayrıca pozitif katkılar sunacağına inanmaktayız.”