Dell Zor Günler Yaşıyor Borsadan Çekilmeye Hazırlanıyor | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Dell Zor Günler Yaşıyor Borsadan Çekilmeye Hazırlanıyor

Can Devecioğlu
tarafından 15 Ocak 2013 Salı

 

Dünyanın en büyük ilk 5 bilgisayar üreticisinden biri olan Dell, son aylarda ciddi kayıplar yaşadı. Netbook ve Ultrabook gibi alternatif bilgisayar konseptlerine pek ayak uyduramayan Dell, yalnızca orta sınıf dizüstü ve masaüstü bilgisayarlar ile pazarda tutunmaya çalışıyor. Diğer markalar arasında ciddi şekilde ezilen Dell, borsadan çekilerek hisselerini geri toplayacak. İçeriye doğru bir dönüş olarak değerlendirilebilecek bu gelişme oldukça akıllıca görünüyor. Borsaya özgü dalgalanmalarla şirketin geleceğini tehlikeye atmak istemeyen Dell, içine kapanık olarak yoluna devam edecek. Geçtiğimiz yıl aynı döneme göre yüzden 35 daha az kar eden Dell’i şu an ayakta tutan tek şey ellerindeki nakit miktarı.

5 milyar dolardan fazla nakiti bulunan Dell, borsadan çekilerek kendi yağında kavrulmayı hedefliyor. Şirket sahibi Micheal Dell’in yüzde 15’lik hissesi işleri kolaylaştıracak gibi görünüyor. Çeşitli finans şirketleri ile görüşülmeye başlanmış durumda. Hisseleri geri toplamak için gereken paranın nasıl toplanacağı henüz bilinmiyot. Haberin kaynağı ise Bloomberg.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons