Ders Çalışırken Veya Kitap Okurken Müzik Dinlemek | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Ders Çalışırken Veya Kitap Okurken Müzik Dinlemek

tarafından 3 Eylül 2016 Cumartesi

 

Ders Çalışırken Veya Kitap Okurken Müzik Dinlemek

 

kitap-okurken-ders-calisirken-muzik-dinlemek

motive olabilmek, dışarıdan gelen rahatsız edici gürültüyü veya bunaltıcı sessizliği kamufle etmek için iyi bir yol. Ancak dikkatinizin dağılmaması için doğru müzikleri seçmeye dikkat etmelisiniz. Peki kitap okurken nasıl müzikler dinlemeliyiz ? Türkçe veya Yabancı olması fark etmez, sözlü müzikler ve şarkılar dikkatinizi dağıtacak, okuduğunuzu anlamanızı zorlaştıracaktır. Bu yüzden enstürmantal müzikler tercih etmelisiniz. Ancak kitap okurken müzik dinlemek için herhangi bir enstürmantal müziği de listemize ekleyemeyiz. Rock Metal müzikler, tekno müzikler, vurgulu sert akorlar dikkatimizin dağılması için yeterlidir, bu sebeple daha sakin olan Soft Jazz veya Klasik Müzik dinlemek daha iyi olacaktır. Kitap okurken müzik dinlemek için, klasik ve soft eserler seçmenin yanı sıra melodisini bilmediğiniz müzikleri tercih etmelisiniz.

Böylelikle çalan müziği içinizden tekrar etmeye çalışmaz ve tüm dikkatinizi okuduğunuz kitaba verebilirsiniz. Müzik sadece fonda çalmalı ve kısık sesle olmalıdır, çünkü dikkatinizi çektiği ölçüde size fayda yerine zarar verecektir.. Kitap okurken müzik dinlemek, size ekstra konfor ve rahatlık hissi verir. Doğru müzikleri seçtiğiniz zaman anlık motive olmakla kalmayacak, aynı zamanda algılama seviyeniz de yükselecektir. Çünkü özellikle Klasik Müzik, çok sesli bir müzik türü olduğundan müzik kulağınızı ve beyninizin ayırt edici bölümlerinin gelişmesine faydalı olacaktır. Bunun sebebi; aynı anda çalan onlarca farklı enstürmanı şu anda tek ses olarak duyuyor olabilirsiniz, ama müzik kulağınız geliştiğinde bütün enstürmanların seslerini birbirinden ayıra bileceksiniz. Bu da dolaylı olarak anlama ve algılama seviyenizin yükselmesine yardımcı olacaktır. Kitap okurken müzik dinlemek için 1 tavsiye vermek isterim. Chopin – Nocturne No:20 – C Sharp Minör . Kendi müzik listenizi oluşturabilirsiniz, kahvenizi almayı unutmayın.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons